Комітет з монетарної політики прогнозує зниження ставки НБУ з липня чи вересня
Сім членів Комітету з монетарної політики (КМП) на засіданні 14 червня висловилися за збереження облікової ставки на рівні 25%.
Про це свідчить матеріал за підсумками роботи КМП, опублікований на сайті НБУ.
Вони зауважили, що робота трансмісійного механізму поліпшилася, а інтерес громадян до строкових гривневих інструментів – посилився.
Водночас потенціал до зростання частки строкових депозитів у загальному обсязі вкладів населення ще не вичерпано. Поліпшення строкової структури й надалі знижуватиме загрози для курсової стійкості та підтримає стале зниження інфляції.
Водночас троє членів КМП побачили простір для зниження облікової ставки вже в червні. На їхню думку, НБУ вже зараз може здійснити перші кроки зі зниження облікової ставки без ризиків втрати привабливості гривневих активів та посилення загроз для курсової стійкості.
Двоє учасників зауважили, що пропонували знизити облікову ставку ще минулого засідання і зараз бачать передумови для рішучих кроків. Один із них висловився за зниження ставки на 2 в. п., а другий – одразу на 5 в. п. Інший учасник дискусії запропонував обережніше зниження ставки – на 1 в. п.
Більшість членів КМП вважають ймовірним зниження облікової ставки на 1-2 в. п, починаючи з липня або вересня.
Вони погодилися, що в разі подальшого, стрімкішого за прогноз, сповільнення загальної та базової інфляції, відповідного поліпшення очікувань та збереження достатнього обсягу міжнародних резервів НБУ зможе перейти до циклу зниження облікової ставки без ризику втрати привабливості гривневих активів.
Однак не виключено, що НБУ відтермінує це рішення в разі виникнення нових викликів для валютного ринку та української економіки за реалізації ризиків.
Нагадаємо, Національний банк уточнив порядок роботи з банками, уповноваженими на зберігання запасів готівки НБУ та проведення операцій з ними в особливий період.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини