Сенат США схвалив призупинення стелі держборгу

Сенат США схвалив призупинення стелі держборгу

Сенат США у четвер ухвалив двопартійний закон, підтриманий президентом Джо Байденом, який скасовує стелю держборгу в розмірі 31,4 трильйона доларів, що дозволило уникнути першого в історії дефолту.

Про це пише Reuters.

Сенат проголосував 63-36 за схвалення законопроєкту, який був прийнятий в середу Палатою представників.

"Сьогодні ми уникаємо дефолту", - заявив у четвер лідер більшості в Сенаті Чак Шумер, проводячи законопроєкт через свою палату, що складається з 100 членів.

Байден похвалив своєчасні дії Конгресу.

"Ця двопартійна угода є великою перемогою для нашої економіки та американського народу", - сказав президент-демократ у своїй заяві, додавши, що він підпише її якнайшвидше. Він сказав, що зробить додаткову заяву в п'ятницю о 19:00 за східним часом (23:00 за Гринвічем).

Перед остаточним голосуванням сенатори розглянули майже десяток поправок, відхиливши їх усі під час нічного засідання напередодні понеділкового дедлайну.

Цей закон призупиняє дію встановленого законом ліміту федеральних запозичень до 1 січня 2025 року. На відміну від більшості інших розвинених країн, Сполучені Штати обмежують суму боргу, яку може запозичити уряд, незалежно від будь-яких витрат, виділених законодавчим органом.

Нагадаємо, більшість Палати представників Конгресу США проголосувала в середу за схвалення двопартійного законопроекту про призупинення боргу уряду в 31,4 трильйона доларів.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу