Конкуренція між банками робить іпотеку доступною клієнтам
Проте іпотеки без початкового внеску і під мінімальну ставку, як було до кризи 2008 року, найближчим часом не буде.
«Якщо на старті (у березні 2020-го. – Ред.) ми вимагали 40% початкового внеску, то зараз – 30%. Фіксована ставка знизилася з 12% річних до 10%. Ми зробили умови кредитування більш лояльними. Ми дивимося на те, що роблять наші колеги, і намагаємося відповідати ринку: за цей час конкуренція посилилася», – розповів заступник голови правління Правекс Банку Семен Бабаєв у проєкті «50 провідних банків України – 2021».
Банкір наголосив, що іпотеки без початкового внеску і під мінімальну ставку, як було до кризи 2008 року, найближчим часом не буде: розмір початкового внеску навряд чи опуститься нижче 20%.
У 2021 році Правекс Банк планує видати 1 млрд грн кредитів, із них приблизно 450-500 млн грн – це іпотека. «При цьому рівень узгоджених заявок буде набагато вищим. Минулого року ми узгодили іпотечних кредитів на 588 млн грн, а видали лише 300 млн грн. За нашою статистикою, з десяти узгоджених кредитів близько чотирьох-п’яти видається протягом місяця, близько двох-трьох – в найближчі два-три місяці та ще два-три кредити зникають і не видаються взагалі», – розповів Семен Бабаєв.
Це можуть бути заявки, які клієнти залишили, щоб зрозуміти, чи зможуть вони отримати кредит, або ж позичальник не може знайти відповідний варіант нерухомості, або ж інший банк запропонував вигідніші умови. «У цілому попит на іпотеку може зрости на 30-40%: вже тепер у Києві сума платежу за кредитом дорівнює орендній платі за аналогічну квартиру. Коли суми цих двох платежів порівнюються, попит на іпотеку починає зростати», – вважає топменеджер.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини