Коронавірус може скоротити інвестиції в Україну

Коронавірус може скоротити інвестиції в Україну

Пасивність інвесторів у тому числі через китайський коронавірус стала однією з причин низьких результатів останнього розміщення ОВДП.

Про це заявила старший економіст представництва Світового банку в Україні Анастасія Головач в ході дискусії Асоціації інвестиційних професіоналів CFA Society Ukraine.

Вона зазначила, що минулого року Україна отримала понад $4 млрд портфельних інвестицій, а зараз перспектива продовження цього тренду знаходиться під питанням.

«Пасивність інвесторів стала однією з причин низьких результатів останнього розміщення ОВДП міністерством фінансів. Якщо цей тренд продовжиться, це вплине на курс національної валюти», - йдеться в повідомленні УНІАН.

Головач також повідомила, що Всесвітній банк не очікує значних ризиків для світової економіки через епідемію коронавірусу за умови, що за місяць хвиля захворювань піде на спад.

Нагадаємо, Народний банк Китаю знизив базову ставку кредитування для підтримки економіки, яка постраждала від спалаху коронавірусу.

Центробанк Китаю також знезаражуватиме гроші в рамках боротьби з епідемією нового коронавірусу Covid-19. Одним із способів, яким очищуватимуть купюри, буде обробка ультрафіолетом або високими температурами. Після цього гроші опечатають на один-два тижні (карантин).

Наприкінці грудня 2019 го в китайській провінції Ухань підтвердили появу нового штаму коронавірусу, який викликає атипову пневмонію. За оцінками експертів, пандемія китайського коронавірусу може стати "чорним лебедем", який вплине на світову економіку істотніше, ніж фінансова криза 2008-2009 років.

МВФ вважає, що епідемія коронавірусу Covid-19 може негативно вплинути на зростання глобальної економіки в 2020 році, однак остаточного прогнозу поки що немає.

У лютому стало відомо, що банк розвитку Китаю планує випустити до 14,25 млрд юанів (близько $2 млрд) спеціальних боргових облігацій для боротьби з коронавірусом.

За останніми даними, внаслідок зараження китайським коронавірусом Covid-19 померли понад 2100 осіб. Число заражених перевищило 74,5 тис.

Підписуйтесь на новини FinClub у TelegramViberTwitterFacebook.

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу