Країни G7 не впровадили повну заборону експорту до рф

Країни G7 не впровадили повну заборону експорту до рф

Країни G7 вирішили не запроваджувати майже повну заборону на експорт до росії, а замість цього розширять чинні обмеження на постачання ключових товарів.

Про це пише Bloomberg із посилання на джерела.

Напередодні саміту в японській Хіросімі представники G7 обговорювали зміну існуючого режиму санкцій, включно з можливістю заборонити будь-який експорт, крім ліків, сільськогосподарських товарів та харчів.

Водночас проєкт заяви, яку лідери G7 мають ухвалити на саміті, не містить цього положення. Наразі в рф дозволено експортувати будь-які товари, не заборонені санкціями.

Як зазначили співрозмовники видання, цей крок був би надто складним для деяких членів "Великої сімки", зокрема в Європейському Союзі, де необхідна згода всіх держав-членів.

Водночас G7 розширить список заборонених товарів, які мають вирішальне значення для воєнної машини росії. Йдеться про промислове обладнання, електротехніку та інші товари для промислового виробництва, будівництва, транспорту та бізнес-послуг.

Також "Велика сімка" зосереджена на усуненні лазівок у санкціях і тиску на треті країни, через які росія імпортує заборонені товари.

Крім того, G7 має намір оголосити про обмеження торгівлі російськими діамантами.

Нагадаємо, раніше ми писали, що прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак на саміті "Великої сімки" в Хіросімі (Японія) оголосить про заборону на імпорту російських алмазів.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу