Країни ЄС не фінансуватимуть кредит Україні на $50 млрд

Країни ЄС не фінансуватимуть кредит Україні на $50 млрд

Кредит Україні на $50 млрд не фінансуватимуть країни ЄС.

Про це заявила прем'єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні, повідомляє Rai News.

«50-мільярдний кредит Україні нададуть США, також можуть брати участь Канада, Велика Британія і Японія. Наразі європейські країни не втручаються, тому що всі активи мобілізовано в Європі, і Європа вже робить свій внесок, визначаючи гарантійний механізм», – заявила Джорджа Мелоні.

Нагадаємо, G7 погодилася забезпечити Україні позики на суму близько 50 мільярдів доларів до кінця 2024 року. «Ми використаємо надприбутки від російських суверенних активів, аби повернути їх», – повідомила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Країни G7 погодились започаткувати механізм додаткових кредитів для збільшення надходжень до бюджету України (Extraordinary Revenue Acceleration Loans for Ukraine).

Обслуговування і погашення кредитів країн G7 здійснюватиметься за рахунок майбутніх прибутків від російських суверенних активів, що знаходяться в Європейському Союзі та інших юрисдикціях.

Сума $50 млрд складатиметься із серії зобов'язань – «синдикату кредитів». Вклад США буде таким, який буде потрібно, щоб довести загальну суму до $50 млрд, повідомляє Bloomberg.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу