Країни ЄС погодили перший пакет мит проти товарів зі США

Країни ЄС погодили перший пакет мит проти товарів зі США

Країни-члени ЄС підтримали пропозицію Єврокомісії запровадити торговельні контрзаходи у відповідь на ухвалене президентом США Дональдом Трампом у березні рішення запровадити мита на імпорт сталі та алюмінію з Євросоюзу.

Після завершення внутрішніх процедур та офіційної публікації рішення європейські мита на низку товарів із США набудуть чинності поступово, починаючи з 15 квітня, повідомляється у пресрелізі Єврокомісії.

"ЄС вважає тарифи США невиправданими та шкідливими, що завдають економічної шкоди обом сторонам, а також світовій економіці. ЄС чітко заявив, що надає перевагу пошуку виходу шляхом переговорів із США, які були б збалансованими та взаємовигідними", – наголошується у повідомленні.

У Єврокомісії додали, що дія цих контрзаходів може бути призупинене у будь-який час, якщо США погодяться на справедливий і збалансований результат переговорів.

За даними видання Politico, запровадження торговельних контрзаходів проти США підтримали 26 країн ЄС, окрім Угорщини. Втім, для ухвалення цього рішення було достатньо простої більшості.

Запропонований Єврокомісією пакет контрзаходів передбачає запровадження додаткових мит на американські товари загальною вартістю близько 21 млрд євро ($23,2 млрд).

За даними Bloomberg, мита поширюватимуться на сільськогосподарську продукцію, зокрема, соєві боби, діаманти, м'ясо птиці та мотоцикли, і вдарять по політично чутливих штатах США. Наприклад, мита щодо соєвих бобів — по Луїзіані, де живе спікер Палати представників Майк Джонсон.

Ці контрзаходи застосовуватимуться в три раунди. Деякі з них набудуть чинності наступного тижня, інші почнуть застосовуватися з середини травня, а останній раунд відбудеться в грудні.

Втім, цей пакет поки що є відповіддю ЄС лише на запроваджені Трампом мита на сталь та алюміній. Щодо запровадження 20% мит на весь експорт із ЄС, яке набуло чинності в середу, а також 25% мит на автомобілі ЄС ще готує відповідь. Очікується, що Єврокомісія може завершити підготовку відповідних пропозицій уже наступного тижня.

Як повідомлялося, 2 квітня президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження додаткових мит на імпорт товарів із 185 країн світу. Базова ставка склала 10% (у тому числі вона застосовується для України), але для багатьох держав вони вищі. Мита на товари з ЄС встановлені на рівні 20%. Крім того, Трамп запровадив додаткове мито на імпорт автомобілів та запчастин до них у розмірі 25%.

Євросоюз вже запропонував США запровадити нульові мита на автомобілі та промислові товари. Однак Дональд Трамп відхилив цю пропозицію, натомість він вимагає, щоб ЄС купував американські енергоресурси на суму $350 млрд на рік, якщо хоче нижчі мита.

При цьому ще з березня почали діяти запроваджені Трампом мита у розмірі 25% на імпорт алюмінію та сталі. Вони стосуються й України, яка раніше користувалася тимчасовим звільненням від мит на імпорт сталі та виробів із неї.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь