Кредобанк отримає ще 10 млн євро гарантій для кредитування бізнесу

Кредобанк отримає ще 10 млн євро гарантій для кредитування бізнесу

Кредобанк 11 червня підписав листи про наміри щодо збільшення коштів програми EU Support for Ukrainian Micro, Small and Medium-Sized Enterprises (MSMEs) з Європейською комісією та польським державним банком Bank Gospodarstwa Krajowego.

Додаткова гарантія на 10 млн євро дозволить Кредобанку кредитувати українських підприємців, що безпосередньо зазнають впливу російської агресіїї та працюють у так званих «червоних» зонах — територіях, де перервано ланцюги доставок, знищено активи та в районах, що межують з окупованими територіями.

Після укладення відповідних угод загальний обсяг гарантій за програмою Єврокомісії складе 30 млн євро.

«Європейський Союз підтримує Україну в ці складні часи, щоб протистояти російській агресії та відновлювати, відбудовувати і модернізувати країну. У цьому контексті ми вже надали понад 98 мільйонів євро підтримки», — заявив Єврокомісар з питань розширення та сусідства Олівер Варгеї.

З часу підписання першої тристоронньої угоди за участі Європейської комісії через партнерство з польським державним банком (BGK) Кредобанку вдалося видати кредитів на 19,6 млн євро у межах цього проєкту з яких більше 60% отримали позичальники з територій найбільшого ризику, розповів голова правління Кредобанку Єжи Яцек Шугаєв.

BGK та Кредобанк розпочали співпрацю у рамках гарантій Європейського Союзу у січні 2023 року. Протягом першого року програми Кредобанк виділив понад 12 млн євро додаткового фінансування, яке надійшло до майже 100 підприємств, завдяки чому вдалося зберегти майже 4 тис. робочих місць. Переважна більшість коштів – 83% фінансування – надійшла до підприємств з «жовтої» та «червоної» зон, тобто територій підвищеного ризику. Кредитну підтримку отримали головним чином підприємства, що працюють у сільськогосподарському, промисловому та агропродовольчому секторах.

Наприкінці березня 2024 року Європейська комісія виділила Кредобанку додаткові 10 млн євро гарантій, що збільшило удвічі — до 20 млн євро можливості надання Кредобанком кредитів для фірм, що працюють в Україні, та дозволило продовжити фінансування мікро-, малих і середніх підприємств — насамперед тих, які працюють на територіях підвищеного ризику, тобто на звільнених від окупації територіях та в районах поблизу зони активних бойових дій.

Механізм підтримки українського бізнесу в рамках угоди залишається незмінним — за її умовами, сума гарантії Європейської комісії буде депонована на спеціальному рахунку в Banku Gospodarstwa Krajowego Польщі та використовуватиметься для відшкодування втрат за проблемними кредитами.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу