Криптобіржа Binance відмовилась купувати збанкрутілу біржу FTX
Найбільша у світі криптовалютна біржа Binance відмовилася від поглинання FTX, який знаходиться на межі банкрутства, оскільки Binance не зможе вирішити проблеми, що виникли у цієї платформи.
«В результаті комплексної корпоративної перевірки, а також у зв'язку з останніми повідомленнями новин про неправильне поводження з клієнтськими засобами і передбачуваних розслідуваннях американських агентств ми вирішили, що відмовимося від потенційного придбання FTX.com», йдеться в заяві компанії.
As a result of corporate due diligence, as well as the latest news reports regarding mishandled customer funds and alleged US agency investigations, we have decided that we will not pursue the potential acquisition of https://t.co/FQ3MIG381f.
— Binance (@binance) November 9, 2022
Засновник та CEO FTX Сем Бенкман-Фрід сказав інвесторам, що без вливання додаткового капіталу біржа буде змушена оголосити про банкрутство. Через кризу ліквідності компанія зіткнулася з дефіцитом на суму до $8 млрд. FTX потребує $4 млрд, щоб зберегти платоспроможність, повідомило агентство Bloomberg.
Лише за добу статки засновника криптовалютної біржі FTX Сема Бенкмана-Фріда впали на 94% – з $15,6 млрд до $992 млн через кризу ліквідності платформи. Bloomberg позбавив його членства у своєму списку мільярдерів. Це найбільше падіння капіталу серед мільярдерів за всю історію індексу.
Бенкман-Фрід володіє 53% акцій FTX, які раніше оцінювалися в $6,2 млрд, а також компанією Alameda Research вартістю $7,4 млрд.
Крівник відділу R&D у Coin Metrics Лукас Нуцці заявив, що можливою причиною краху FTX могла стати велика фінансова допомога, яку компанія надала Alameda Research у II кварталі 2022 року, повідомляє Forklog.
За даними Reuters, прагнучи допомогти Alameda Research, Бенкман-Фрід перевів на користь компанії не менше $4 млрд. Ця сума складалася з токенів FTT, клієнтських коштів та акцій Robinhood (раніше глава біржі придбав 7,6% частку в онлайн-брокері).
Проблеми FTX почалися 6 листопада, коли голова Binance Чанпен Чжао заявив про прагнення біржі позбутися FTT – це utility-токен FTX.
На тлі побоювань щодо фінансової стійкості FTX ціна FTT протягом кількох годин впала майже на 30%, а за останній тиждень – вже на 86,4%.
FTT коштує зараз $3,4 за токен, хоча ще 5 листопада коштував більше $25.
Ця криза викликала побоювання криптоінвесторів, що у інших криптопроєктів також є «скелети у шафи», що спровокувало миттєвий розпродаж, коли у вівторок капіталізація крипторинку вапала на 15% за три години.
В середу розпродаж продовжився: капіталізація усього крипторинку впала ще на майже $100 млрд, зокрема «монета» Bitcoin торгувалася нижче $16 тис.
Серед найбільш постраждалих опинилася «монета» Solana, яка втратила за тиждень 47%. Оскільки FTX був важливим майданчиком для стейблкоїнів на базі Solana.
Криптовалютна платформа Crypto.com призупинила депозити та виведення коштів у стейблкоїнах USDC та USDT на блокчейні Solana.
Cьогодні крипторинок частково відновив позиції: зріс на 0,7%, капіталізація становить $881 млрд, а один Bitcoin коштує $17,7 тис.
Американські регулятори SEC та CFTC почали вивчення взаємозв'язків FTX з її американським підрозділом і Alameda Research. Діяльність платформи також вивчає міністерство юстиції США.
Венчурна компанія Sequoia Capital інвестували $150 млн у FTX.com та FTX.us через фонд Global Growth III. Окремі вкладення у FTX на суму $63,5 млн зробив SCGE Funds.
Після відмови Binance від купівлі платформи засновник Tron Джастін Сан заявив, що спільно з FTX «розробляє рішення, яке дозволить розпочати рух уперед». Він не уточнив, про яку саме ініціативу йдеться.
Further to my announcement to stand behind all Tron token (#TRX, #BTT, #JST, #SUN, #HT) holders on #FTX, we are putting together a solution together with #FTX to initiate a pathway forward. @FTX_Official
— H.E. Justin Sun?????? (@justinsuntron) November 10, 2022
Пізніше Сан додав, що FTX відновила торгівлю Tron (TRX) на своїй платформі і тепер сторони працюють над відновленням виведення коштів.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини