Кирило Шевченко залишає посаду голови НБУ

Кирило Шевченко залишає посаду голови НБУ

Кирило Шевченко звернувся до президента із проханням прийняти його відставку з посади голови Національного банку України.

Про це він написав на своїй особистій сторінці у Facebook.

«Друзі, в силу причин, пов'язаних зі здоров’ям, які я не можу надалі ігнорувати, прийняв для себе складне рішення. Я залишаю посаду Голови Національного банку України», — написав Шевченко.

Відставка голови НБУ Кирила Шевченко у парламенті відбудеться вже на цьому тижні, повідомив заступник голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради Ярослав Железняк.

Кирило Шевченко підкреслив, що з перших днів в НБУ був передусім антикризовим менеджером, і мусив забезпечувати безперебійну роботу фінансової системи в надскладний час повномасштабної війни.

«Війна стала ще одним важким іспитом для нашої команди та мене особисто — і ми його гідно склали», — зазначив Шевченко.

З початку повномасштабної війни Національний банк забезпечив безперебійну роботу фінансової системи; не допустив паніку на валютному ринку; зупинив масштабний відтік капіталу заради захисту резервів; втримав інфляцію на адекватному рівні під час війни; підставив плече державному бюджету, розуміючи складнощі із залученням коштів під час війни, — перелічив посадовець.

«Додатково підкреслю наші зусилля в дипломатичній площині — з одного боку, ми активізували механізми міжнародної фінансової допомоги Україні, з іншого — ініціювали на міжнародному рівні низку рішень, які послабили економіку агресора», — додав він.

Нагадаємо, 16 липня 2020 року Верховна Рада підтримала призначення голови правління Укргазбанку Кирила Шевченка головою Національного банку України.

Кирило Шевченко повідомив, що підтримує політику НБУ, яка спрямована на забезпечення макроекономічної та макрофінансової стабільності.

Він заявив, що за підтримки міжнародних партнерів був побудований незалежний центробанк.

Шевченко підтримав заяви чинної влади, яка вважає, що Національний банк повинен займатися не тільки забезпеченням макрофінансової стабільності, а й створити умови для економічного зростання.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу