![Китай вперше за 14 років пом'якшує грошово-кредитну політику](/media/k2/items/cache/7cdf729e0265be009d3e32534b5387e0_XL.jpg)
Китай вперше за 14 років пом'якшує грошово-кредитну політику
Китай змінив свою позицію щодо грошово-кредитної політики вперше за 14 років, що призвело до зростання цін на акції та облігації.
Про це пише Financial Times.
У заяві китайського уряду йдеться, що в 2025 році партія "має проводити більш активну фіскальну політику та помірно мʼяку грошово-кредитну політику".
Зазначається, що владі необхідно "енергійно стимулювати споживання, підвищувати ефективність інвестицій та розширювати внутрішній попит у всіх напрямках".
Вищі посадовці у понеділок також дали прямі обіцянки "стабілізувати ринки нерухомості та акцій".
Заява Політбюро Комуністичної партії, яку очолює Сі Цзіньпін, прозвучала в той час, коли триває підготовка до її щорічного засідання, де представлять економічний порядок денний наступного року.
Індекс споживчих цін у Китаї зріс на 0,2% у річному обчисленні, що є пʼятимісячним мінімумом і нижче за опитування аналітиків Reuters, які прогнозували зростання на 0,5%. У місячному вирахуванні ціни впали на 0,6% з жовтня по листопад.
Офшорний юань компенсував втрати, торгуючись на 0,1% сильніше на ставках на те, що економіка Китаю відновиться завдяки грошово-кредитному та фіскальному стимулюванню. Прибутковість 10-річних державних облігацій знизилася на два базові пункти до 1,938%.
Акції підскочили, а державні облігації Китаю зросли після оголошення результатів засідання Політбюро, при цьому індекс Гонконгу Hang Seng піднявся на 2,8% до найвищого рівня за місяць.
Крім зростаючої торгової напруги, Китай бореться з найдовшою смугою дефляції в цьому столітті. Свіжі дані показують, що ціни виробників у листопаді падали 26-й місяць поспіль. Споживчі ціни також зростали найповільнішими темпами за пʼять місяців, коливаючись близько нуля.
Падіння цін підірвало зростання економіки на 4,8% цього року, поглинувши корпоративний прибуток та змусивши компанії скоротити інвестиції та зарплати.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
![російський Сбєрбанк надіється на допомогу Китаю в дослідженні штучного інтелекту](/media/k2/items/cache/0f589c7a2f19cba8130ec615d0a2b1af_S.jpg)
![Китай і США мають 60 днів, щоб врегулювати без суду суперечку щодо мит — СОТ](/media/k2/items/cache/e3fbf62e8c78ab065fdef089a555f83f_S.jpg)
![Трамп не прагне достроково закінчити тарифну війну США і Китаю](/media/k2/items/cache/8865e889e5a83f2a0c5dd3c5e41f8286_S.jpg)
![Китай ліцензує експорт критично важливих мінералів у відповідь на мита Трампа](/media/k2/items/cache/0a8d48be07956a1a5dff7be8d680fa80_S.jpg)
![Китай готує пропозицію Трампу в надії уникнути нового підвищення мит](/media/k2/items/cache/10242268a8cc251fa0c40e0dc507ce79_S.jpg)
ТОП-новини