Китайський ринок облігацій бореться з «японізацією»
Дохідність довгострокових облігацій Китаю вперше впала нижче, ніж у Японії, оскільки інвестори вважають, що друга за величиною економіка світу загрузне в дефляції, яка вже давно вразила її сусіда.
Про це пише Financial Times.
Ралі 30-річних державних облігацій Китаю знизило їх прибутковість з 4% в кінці 2020 року до 2,21%, оскільки Пекін знижує процентні ставки, щоб стимулювати свою економіку, що слабшає, а китайські інвестори вкладають кошти в активи-притулки.
Дохідність довгострокових облігацій Японії, яка роками трималася на рівні нижче 1%, піднялася вище китайської до 2,27%, оскільки Токіо нормалізує монетарну політику після десятиліть дефляції.
Зростання дохідності відбувається в той час, як китайська влада намагається підтримати дохідність, попереджаючи, що раптовий розворот на ринку може загрожувати фінансовій стабільності в цілому.
Деякі інвестори вважають, що певні умови в економіці Китаю нагадують ситуацію в Японії в 1990-х роках, коли вибух бульбашки на ринку нерухомості призвів до десятиліть стагнації.
Базова інфляція в Китаї, за винятком палива та продуктів харчування, у жовтні становила 0,2 відсотка в річному вимірі. В Японії базова інфляція досягла шестимісячного максимуму в 2,3%, посилюючи аргументи для подальшого підвищення ставок.
Обіцянка новообраного президента США Дональда Трампа підвищити тарифи на китайський імпорт на 10% також розглядається як загроза для зростання Китаю.
Нагадаємо, Гонконг планує звільнити фонди прямих інвестицій, хедж-фонди та інвестиційні інструменти надбагатих людей від сплати податку на прибуток від криптовалют, приватних кредитних інвестицій та інших активів, оскільки прагне стати провідним офшорним фінансовим центром.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини