Ліквідність банків перетікає із депсертифікатів в ОВДП
Банківська система залишається ліквідною, але частину цієї ліквідності Нацбанк допоміг спрямувати на боргове фінансування дефіциту бюджету.
Про це розповіли банкіри під час круглого столу «Як зміниться банківський ринок України у 2025 році», проведеного «Фінансовим клубом».
«З точки зору ліквідності ми знаходимось на дуже високому рівні. Десь 1,3 трлн грн – ліквідність системи, і вона дуже міцна. Але із включенням Нацбанком в розрахунок резервів бенчмарк-ОВДП і зміною формули розрахунку резервів частина ліквідності зараз перетікає з депозитних сертифікатів Нацбанку в ОВДП», – заявив голова правління Акордбанку Олексій Руднєв.
З початку осені вкладення банків в ОВДП зросли на 132,3 млрд грн – до 865,4 млрд грн (+18%).
Зараз ці кошти дійсно більш потрібні державному бюджету. «З одного боку, це дає можливість фінансування дефіциту бюджету, з іншого – ми створюємо задачу для банківської системи на наступні роки, оскільки цей обсяг потрібно буде розкручувати в зворотному напрямку. Все ж таки головна задача банківської системи полягає в фінансуванні економіки України», – вважає Олексій Руднєв.
«Нацбанк часто змінює параметри операційного дизайну монетарної політики. Але в цілому сектор є достатньо ліквідним, і певна зміна структури між депозитними сертифікатами і ОВДП є доброю для того, щоб Мінфін мав краще фінансування», – каже в.о. голови правління, заступник голови правління Кредобанку Антон Кіркач.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини