Лише 54% угод на ринку землі мають зафіксовану ціну

Лише 54% угод на ринку землі мають зафіксовану ціну

Розбіжність цін за гектар на ринку наразі доволі велика, тільки 54% угод мають зафіксовану ціну в Державному реєстрі майнових прав.

Про це на пресконференції «Два місяці ринку землі – перші результати» повідомив керівник Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Олег Нів’євський.

«Ціни угод купівлі-продажу – це дуже важлива інформація в рамках ринку землі. Чим більше ми знаємо про ціни на ринку, тим краще відбуваються угоди, і тим менше місця залишається для непрозорих речей. Законодавство передбачає норму про обов’язкову реєстрацію цін на земельні ділянки. Але наразі тільки 54% угод мають зафіксовану ціну в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно», - зазначив він.

Нів'євський додав, що розбіжність цін за гектар на ринку наразі доволі велика, але найчастіше продають по 31,5 тис. грн за гектар.

Як зазначив заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Дзьоба, Мінагрополітики наразі працює над створенням автоматизованого моніторингу земельних відносин (за підтримки Світового банку та ЄС) – задля підвищення прозорості ринку землі.

«Мінагро підсилює цей напрямок роботи окремим аналітичним продуктом на базі Моніторингу – Огляд стану земельних відносин в Україні, як аналітичної платформи та детального висвітлення окремих важливих питань функціонування та реформування земельних відносин в Україні», - зазначив він.

За даними прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, середня мінімальна ціна продажу землі становить близько $1 тис. за гектар.

Станом на 30 серпня укладено 10683 угоди з купівлі-продажу земель сільгосппризначення обсягом понад 23 га.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь