Марченко домігся звільнення Нефьодова і Верланова через «втрату довіри людей»

Марченко домігся звільнення Нефьодова і Верланова через «втрату довіри людей»

Міністр фінансів Сергій Марченко пояснив причини звільнення голови Державної митної служби Максима Нефьодова і голови Державної податкової служби Сергія Верланова.

«На позачерговому засіданні уряду я зробив подання на звільнення очільників Податкової і Митниці. Це рішення підтримали всі члени Кабміну одноголосно. Кадрові зміни у ДПС і ДМС назріли давно. Я це неодноразово наголошував. У суспільстві давно існує критична маса нереалізованих сподівань щодо діяльності Митниці і Податкової», - заявив міністр фінансів.

Він вважає, що навіть у докризовий час керівництво цих служб, яке було призначено в травні-липні 2019 року, виявилося «нездатним виконувати покладені на них завдання».

«А в нинішніх умовах їхнє перебування на посадах було ризиком забезпечення фінансової безпеки. Вони втратили довіру людей і мали піти. Це - перший крок до очищення фіскальних органів держави», - стверджує Сергій Марченко.

Виконання обов’язків голови ДМС тимчасово покладено на керівника одного з департаментів Ігоря Муратова, а виконання обов’язків голови ДПС - на заступника голови ДПС Михайла Тітарчука.

«Ближчими днями буде призначено нових очільників цих двох відомств», - сказав міністр.

Він планує реорганізувати обидві служби, які були створені минулого року. «Ідеться про рестарт обох служб. Прозорість – найкращий аргумент проти корупції і тіньових схем», - зазначив міністр.

Ексочільник податкової служби Сергій Верланов, звільнений ввечері, вважає, що останні звільнення в фіскальних органах не переслідують мету підвищення ефективності їх діяльності, а ексміністр фінансів Ігор Уманський скоїв злочин.

Верланов пояснив своє звільнення зміною курсу президента Володимира Зеленського.

Звільнено також голову ДМС Максима Нефьодова.

Підписуйтесь на новини FinClub у TelegramViberTwitterFacebook.

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу