Марченко відзвітував у Раді щодо витрат коштів з COVID-фонду

Марченко відзвітував у Раді щодо витрат коштів з COVID-фонду

Станом на 18 червня з Фонду боротьби з COVID-19 виділили вже 36,1 млрд грн.

Про це розповів міністр фінансів Сергій Марченко під час години запитань до уряду в Верховній Раді.

«У Порядку використання коштів Фонду виписано кожний етап використання коштів. Урядом прийняті рішення про виділення Фонду загалом 36,1 млрд грн із 64,7 млрд. Зокрема, прийнято постанови Кабміну на 19 млрд грн, а також – протокольні рішення уряду на 17,1 млрд грн. Касові видатки станом на 16 червня склали 1,9 млрд грн», - зазначив він.

Таким чином залишок коштів Фонду складає близько 28,5 млрд грн із закладених майже 65 млрд грн.

Міністр також наголосив, що уряд вирішив спрямувати майже 9 млрд грн із акумульованих коштів Фонду загальнообов’язкового державного соцстрахування на виплати з безробіття.

«Вже 428,4 тисяч осіб отримали допомогу по безробіттю. Це майже удвічі більше, аніж торік. Наразі прийнято рішення надати допомогу з часткового безробіття майже 11 тисячам роботодавців. Її загалом отримають більше 110 тисяч працівників», - розповів Марченко.

Також передбачені кошти на допомогу Фонду соцстрахування, додаткові доплати військовослужбовцям, поліцейським та іншим категоріям, які забезпечують життєдіяльність країни.

Марченко повідомив, що розпорядники бюджетних коштів готують проекти урядових рішень щодо виділення з Фонду COVID-19 коштів на загальну суму 17,1 млрд грн.

Йдеться зокрема про трансферт Пенсійному фонду – 15,19 млрд грн, безпечні умови для зовнішнього незалежного оцінювання – 124,9 млн грн, проект з реконструкції приймальних відділень в опорних закладах охорони здоров'я першої хвилі госпіталізації пацієнтів з COVID-19 – 1,5 млрд грн тощо.

«Для нас принципово уникнути будь-яких зловживань чи нецільового використання коштів. Адже мета Мінфіну – забезпечити максимальний контроль і цільове використання видатків Фонду COVID-19», - підсумував Марченко.

Згідно меморандуму з МВФ, Державна аудиторська служба України спільно з зовнішніми аудиторами має провести аудит витрат Фонду боротьби з СOVID-19.

Аудит повинен бути проведений на момент закриття Фонду, але не пізніше 12 місяців після його створення (орієнтовно кінець березня 2021 року).

При цьому Фонд може діяти до тих пір, поки цього вимагатиме ситуація, але не пізніше 31 грудня 2020 року.

COVID Fund

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь