Мінекономіки скасувало наказ про бронювання в Glovo, Visa та Favbet

Мінекономіки скасувало наказ про бронювання в Glovo, Visa та Favbet

У Мінекономіки вирішили, через суспільний резонас, скасувати наказ про бронювання працівників технологічних компаній ТОВ «Kорт», ТОВ «Віза Україна», ТОВ «Гловоапп Yкраїна», ДП «CCM», ТОВ «Агрі Чейн», ТОВ «Фавбет ТЕК» та пообіцяли розібратись у ситуації й аналізувати рішення щодо кожної компанії окремо.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

"З огляду на суспільний резонанс я скасовую наказ про бронювання й будемо розбиратися у ситуації й аналізувати рішення щодо кожної компанії окремо. Ця ситуація стала додатковим аргументом, аби пришвидшити роботу над оновленням постанови Кабміну №76, аби вона відповідала вимогам часу і потребам бізнесу", - зазначила перший віцепрем’єр-міністр України - міністр економіки Юлія Свириденко.

Вона пояснила, що зазначені компанії звернулися до профільного Міністерства цифрової трансформації. Міністерство цифрової трансформації визнало їх критично важливим на підставі трьох із семи критеріїв: відсутність заборгованості по ЄСВ, рівень зарплати й те, що вони є резидентами Дія.Сіті. Після цього Мінцифри відправило списки військовозобов’язаних у Генштаб для перевірки. На основі рішення Генштабу, списки опрацьовуються Міністерством економіки. У випадку відсутності правових підстав для відмови, ухвалюється рішення про бронювання працівників.

"Ми розуміємо, що бронювання спеціалістів — законне право бізнесу і можливість для країни у такий важкий час підтримувати нашу економіку податками й зборами. Але це питання також не повинне розколювати суспільство, особливо у такий важкий час. Проведемо оновлення постанови, аби знайти оптимальне рішення, яке відповідатиме запиту військових, але водночас дасть можливість працювати економіці", - зазначила Свириденко.

Як повідомила низка ЗМІ, працівники компаній Glovo, Visa, Favbet Tech отримали відстрочку від призову на військову службу строком на 6 місяців.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу