Мінекономіки оцінило падіння ВВП з початку року
У лютому 2021 року реальний валовий внутрішній продукт України скоротився на 2,8% порівняно з 2,6% у січні.
Про це йдеться в огляді Департаменту стратегічного планування та макроекономічного прогнозування Мінекономіки.
У січні-лютому падіння зведеного індексу виробництва товарів та послуг за основними видами економічної діяльності (ЗІВ) становило 4,2% проти скорочення на 4% у січні та на 1,7% у січні-лютому 2020 р.
Водночас послаблення протиепідеміологічних обмежень з переходом до норм адаптивного карантину у лютому після січневого локдауну сприяли частковому відновленню виробничої активності окремих суб’єктів економічної діяльності.
Однак мінливість ситуації з рівнем захворюваності, виснаженість виробників дією перманентних карантинних заходів та непередбачуваність введення чергових обмежень продовжує стримувати розвиток ключових видів економічної діяльності.
Негативний внесок у динаміку ЗІВ у січні-лютому сформували такі ВЕД як: промислове виробництво, будівництво, транспорт і сільське господарство.
Позитивні результати продемонструвала внутрішня торгівля в умовах стимулювання споживчого попиту (зростання реальної заробітної плати з урахуванням чергового підвищення мінімальної заробітної плати та підтримки з боку держави у вигляді виплати одноразових матеріальних допомог) на тлі подальшої зміни пріоритетів в споживанні у бік харчових продуктів та товарів першої необхідності.
Нагадаємо, у 2020 році економіка України скоротилася на 4%.
Мінекономіки оцінило падіння ВВП у січні на 2,6%.
Уряд зберігає прогноз зростання ВВП на 4,6% у 2021 році.
Світовий банк покращив прогноз зростання ВВП України цьогоріч до 3,8%.
Fitch прогнозує зростання економіки України цьогоріч на 4,1% при інфляції у 6,9%.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини