Мінекономіки планує збільшити фінансування «інвестнянь»
Міністерство економіки цього року планує збільшити фінансування проєктів "інвестиційних нянь" і надати його десятку нових проєктів.
Про це повідомив заступник міністра економіки Андрій Телюпа, передає Інтерфакс-Україна.
"Перші успішні угоди показують іншим інвесторам – і українським, і зарубіжним – що можна вкладати гроші в Україну вже зараз, не чекаючи закінчення війни", – наголосив він в інтерв'ю агентству.
Відповідаючи на запитання про перші проєкти за програмою "інвестнянь" – "Астарта" і "Буковель" – Телюпа зазначив, що ці об'єкти є прикладом ефективної співпраці держави і великого бізнесу.
"Майже всі наші програми спрямовані на підтримку малого і середнього бізнесу, що логічно – великий бізнес ефективніший і має більше власних інвестиційних можливостей. Але держава готова підтримати й великі проєкти з інвестиціями від 12 мільйонів євро", – пояснив заступник міністра.
За його словами, загалом на підтримку бізнесу за програмами Мінекономіки у 2024 році було виділено 40 млрд грн, що є майже єдиними витратами на розвиток у бюджеті, які дають високий мультиплікативний ефект.
Як повідомлялося, у листопаді 2024 року уряд зменшив передбачені у держбюджеті на 2024 рік видатки за програмою "Забезпечення державної підтримки реалізації інвестиційних проектів із значними інвестиціями" (так звана, програма "інвестнянь") на 1,24 мільярда гривень.
4 жовтня Кабінет Міністрів схвалив підписання перших спеціальних інвестиційних договорів для отримання державної підтримки проєктами зі значними інвестиціями в рамках так званого "закону про інвестнянь".
Перший договір буде укладено між Кабміном і ТОВ "Астарта-Київ" та ТОВ "Астарта Агро Протеїн", які планують збудувати завод із переробки соєвого шроту. Другий договір укладуть з ТОВ "Буковель" та ТОВ "Аквапарк" родини нардепа Ігоря Палиці, які будують найбільший у Східній Європі аквапарк на гірськолижному курорті Буковель.
У вересні 2023 року президент Володимир Зеленський підписав зміни до закону підписав зміни до закон "Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями в Україні", відомого як "закон про інвестнянь".
Вони передбачають зменшення вимоги щодо розміру значних інвестицій до 12 млн євро та кількості створених нових робочих місць – з 80 до 50 впродовж строку реалізації інвестиційного проєкту, що мало б розширити коло потенційних інвесторів.
Крім того, запроваджено нову форму державної підтримки для інвесторів, а саме часткової компенсації вартості будівництва об’єктів суміжної інфраструктури.
Очікується, що такі зміни дозволять брати участь у програмі "інвестнянь" не лише великим, а й середнім інвесторам.
Станом на лютий 2023 року з початку дії закону "про інвестнянь" надійшло лише п'ять заявок на реалізацію великих інвестиційних проектів із запланованим фінансуванням 11 млрд грн, проте обсяг залучених інвестицій був нульовим.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини