Мінфін проведе діагностику податкової системи
Діагностика податкової системи має передувати податковій реформі.
Про це міністерка фінансів Оксана Маркарова повідомила в інтерв'ю FinClub.
«Бізнес очікує від нас передбачуваності, бо часта зміна податкових правил насторожує. Тому ми почнемо з того, що зробимо діагностику нашої податкової системи, чого не робили з 2015 року», – розповіла Оксана Маркарова.
Діагностика вимагає залучення не тільки Міністерства фінансів та Міністерства економіки.
«Це досить структурований процес роботи з усіма бізнесами за категоріями, з комітетом Ради, і ми розпочнемо його найближчим часом. Це може зайняти декілька місяців. Повноцінна діагностика покаже, як виглядає наша податкова система, порівняє її з іншими країнами, особливо з тими, з якими ми конкуруємо за інвесторів, бізнес та працівників», – наголосила міністерка.
За її словами, завдання діагностики полягатиме в тому, щоб показати, де ми зараз, куди повинні прийти, а далі намалювати шлях, як це зробити.
«В результаті стане зрозуміло, що ми маємо зробити і що можемо собі дозволити в плані податкової реформи», – сказала вона.
Мінфін хотів би знизити податок на доходи фізичних осіб.
«Я б дуже хотіла, щоб ситуація дозволяла знижувати ПДФО. Це є безумовним пріоритетом, тому що зниження тиску на зарплати дає також поштовх для розвитку бізнесу і сприяє детінізації», – розповіла Оксана Маркарова.
Депутати вже зараз пропонують велику кількість законопроєктів, які або збільшують видатки, або знижують доходи. Наприклад , законопроєкт № 0898 (про внесення змін до закону про наукову та науково-технічну діяльність) при схваленні в теперішній редакції може призвести до збільшення видатків на 19 млрд грн, а законопроєкт № 2757 (про зменшення розміру ставки ПДВ) – до втрати 67,5 млрд грн доходів.
«Скасування військового податку не підтримуємо. Але й підвищення ПДФО також не підтримуємо, тому що це не призведе до збільшення надходжень, а навпаки, коли бізнес зорієнтується, призведе до тінізації зарплат», – розповіла Оксана Маркарова.
ТОП-новини