Мінфін підтримав включення росії до податкового «чорного списку ЄС»

Мінфін підтримав включення росії до податкового «чорного списку ЄС»

Внесення росії до «Чорного списку ЄС» означає, що країни-члени Європейського Союзу можуть застосовувати податкові та неподаткові «захисні заходи» в операціях з юрисдикціями із зазначеного списку.

Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

"Міністерство фінансів України вітає рішення Ради Європейського Союзу з економічних та фінансових питань (ECOFIN) щодо включення російської федерації до списку юрисдикцій, які «не співпрацюють з ЄС для цілей оподаткування» («Чорний список ЄС»)", - йдеться в повідомленні.

У Мінфіні зазначають, що до «Чорного списку ЄС» потрапляють юрисдикції, які не виконали рекомендацій ЄС щодо податкової прозорості, справедливого оподаткування та мінімальних стандартів ОЕСР з протидії розмиванню бази і виведенню прибутку з-під оподаткування (anti-BEPS).

Потрапляння юрисдикції до «Чорного списку ЄС» означає, що країни-члени ЄС можуть застосовувати податкові та неподаткові «захисні заходи» в операціях з юрисдикціями із зазначеного списку.

Міністерство фінансів також закликає Міжнародну групу з протидії відмиванню брудних грошей (Financial Action Task Force - FATF) виключити росію зі списку країн-членів FATF та внести її до чорного списку як юрисдикцію з високим рівнем ризику на пленарному засіданні та засіданнях робочих груп, які відбудуться в Парижі 20-24 лютого. Внесення країни до чорного списку вимагатиме від усіх країн світу, включаючи країни-члени FATF, застосовувати посилену належну обачність та впроваджувати контрзаходи для захисту міжнародної фінансової системи від постійних ризиків, які створює росія.

Разом із рф у «Чорному списку ЄС» знаходяться Американське Самоа, Ангілья, Багамські острови, Британські Віргінські острови, Коста-Ріка, Фіджі, Гуам, Маршаллові острови, Палау, Панама, Самоа, Тринідад і Тобаго, Острови Теркс і Кайкос, Віргінські острови США та Вануату.

Як повідомлялось, Рада з економічних та фінансових питань (ECOFIN), - це рада, спрямована на управління політикою Європейського Союзу в чотирьох важливих сферах, таких як економічна політика, оподаткування, регулювання та контроль за фінансовими послугами.

Нагадаємо, Євросоюз оновив так званий «сірий список» податкових юрисдикцій, додавши до нього росію, Британські Віргінські острови, Маршаллові острови та Коста-Ріку.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь