Мінфін та ДПС ініціюють зміни системи блокування податкових накладних
Міністерство фінансів спільно з Державною податковою службою та бізнесом напрацювали зміни, спрямовані на вдосконалення роботи системи блокування податкових накладних.
Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.
Зокрема, передбачено продовження операційного дня, який припадає на граничний строк реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, з 0:00 до 24:00.
А також розширення ознаки безумовної реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування. З моніторингу виключать: податкові накладні, в яких обсяг постачання не перевищує 5 тис. гривень; розрахунки коригування, в яких абсолютне значення суми коригування на зменшення/збільшення суми компенсації не перевищує 5 тис. гривень.
Водночас, передбачається, що обсяг операцій у поточному місяці за такими податковими накладними або розрахунками коригування, не перевищує 500 тис грн.
Також надається можливість повторного подання платником інформації та копій документів на розгляд комісії регіонального рівня у разі прийняття рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Запроваджується довідник кодів податкової інформації, яка є підставою для прийняття рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості. Коди визначатимуться ДПС та будуть розміщуватися на офіційному веб-сайті ДПС.
Критерії ризиковості стосовно неподання декларацій з ПДВ та неподання фінзвітності застосовуватимуться з урахуванням можливості/неможливості подання такої звітності в умовах воєнного стану.
Також пом’якшуються критерії ризиковості здійснення операцій: доповнення коефіцієнта націнки 1,5 у формулу визначення залишку товару, в межах якого можна реєструвати розрахунок коригування на зменшення суми податкових зобов’язань; не вважатиметься ризиковою операція, за якою складено розрахунок коригування за операціями з постачання електроенергії, природного газу, теплової енергії.
«Запропоновані зміни не є вичерпними та остаточними. Це перший крок, який дозволить стабілізувати ситуацію із реєстрацією податкових накладних», – додали у відомстві.
Повний перелік запропонованих змін можна переглянути за посиланням.
Нагадаємо, у Міністерстві фінансів заявили, що причиною запровадження більш жорстких критеріїв до перевірки податкових накладних стали численні маніпулювання з ризиковими товарами з боку певних підприємців.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини