Мінфін запустив аукціони з обміну ОВДП завдяки новому функціоналу Bloomberg

Мінфін запустив аукціони з обміну ОВДП завдяки новому функціоналу Bloomberg

Міністерство фінансів спільно з Національним банком провели 19 лютого перший аукціон з обміну державних облігацій (switch-аукціон) на внутрішньому ринку через Bloomberg, який запустив нову функцію на платформі аукціонів.

Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

Аукціони з обміну державних облігацій (switch-аукціони) дають змогу обмінювати раніше випущені державні боргові інструменти (інструменти, які будуть невдовзі погашатись, або неліквідні інструменти) на нові або нещодавно розміщені папери.

В Україні аукціони державних облігацій через платформу Bloomberg проводяться з 2019 року. Аукціон з обміну державних облігацій, що відбувся 19 лютого 2025 року, став першим, у межах якого було застосовано нову функцію цієї платформи. Вона дозволяє учасникам ринку подавати заявки на нові облігації в обмін на облігації з коротшим терміном обігу або менш ліквідні папери в межах однієї транзакції, замість двох окремих операцій. Це суттєво покращує операційну ефективність для контрагентів і спрощує процес розрахунків.

FinClub ще 20 лютого повідомляв, що на першому аукціоні з обміну облігацій внутрішньої державної позики вдалося обміняти ОВДП на 432 млн грн під 16,61% річних. Потенційно інвестори мали змогу обміняти облігації на 41 млрд грн.

"Завдяки новій функції платформи аукціонів Bloomberg ми отримали можливість обмінювати державні облігації, що наближаються до погашення, на нові випуски", – заявив урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца.

Він висловив сподівання, що запровадження switch-аукціонів допоможе згладити графік погашення державного боргу та забезпечить ефективніше управління ліквідністю для інвесторів.

"Платформа аукціонів Bloomberg, яка є частиною корпоративних рішень Bloomberg для центральних банків і державних фінансових установ, використовується для проведення аукціонів в електронному форматі. Вона дозволяє учасникам ринку відстежувати аукціони, подавати заявки та забезпечувати безпечне середовище для випуску та викупу боргу, а також інших операцій на відкритому ринку", – заявила глобальна керівниця продуктів торгівлі на ринках, що розвиваються, компанії Bloomberg Кетрін Фурбер.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь