Міністри фінансів ЄС узгодили антикризовий пакет на 0,5 трлн євро

Міністри фінансів ЄС узгодили антикризовий пакет на 0,5 трлн євро

Міністри фінансів Європейського Союзу погодили пакет економічних заходів розміром 540 млрд євро для підтримки європейської економіки, яка постраждала від коронавірусу.

З погоджених 0,5 трлн євро 100 млрд євро підуть на субсидування заробітної плати, щоб компанії могли скоротити робочий час, а не робочі місця, повідомляє Reuters.

Також 440 млрд євро виділяються на кредитні програми. Європейський інвестиційний банк розширить кредитування компаній на 200 млрд євро, а фонд Європейського механізму стабільності в єврозоні надасть урядам 240 млрд євро дешевих кредитів.

Угода була досягнута після того, як Німеччина і Франція зуміли подолати опозицію з боку Нідерландів, які наполягали на додаванні економічних умов до надзвичайного кредиту для урядів, що переживають наслідки пандемії, та запевнили Італію, що блок проявить солідарність.

При цьому в угоді не згадується використання спільного боргу для фінансування відновлення - те, на чому сильно наполягали Італія, Франція та Іспанія, але проти чого були Німеччина, Нідерланди, Фінляндія та Австрія.

Тепер рішення мають затвердити лідери 27 країн ЄС найближчим часом, і це означає, що ще належить провести багато серйозних дискусій з цього питання.

Зазначається, що пакет антикризових заходів дозволить збільшити загальну фінансову підтримку економік країн ЄС в умовах коронавірусної пандемії до 3,2 трлн євро ($3,5 трлн), що стане найбільшою антикризовою програмою в світі.

Підписуйтесь на новини FinClub у TelegramViberTwitterFacebook.

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу