Міжнародні резерви України зросли до $28,5 млрд
Міжнародні резерви України станом на 1 січня 2023 року становили $28,49 млрд, у грудні минулого року вони зросли на 1,9% або на $540 млн.
Як повідомляє пресслужба НБУ, резерви зросли завдяки валютним надходженням від міжнародних партнерів, що перевищили інтервенції з продажу валюти для підтримання фіксованого курсу.
Зокрема, на валютні рахунки уряду в Національному банку у грудні надійшло $4,47 млрд, з них: $2,03 млрд – від США (через трастовий фонд Світового банку); $598,7 млн – від Європейського Союзу;
$540,7 млн – від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП); $402 млн – від Світового банку; $367,8 млн – від уряду Канади; $528,9 млн – від інших міжнародних кредиторів.
Водночас уряд України сплатив на обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті $833,9 млн. Зокрема, $714,3 млн спрямовано на обслуговування та погашення валютних ОВДП, а $119,6 млн – боргу перед іншими міжнародними кредиторами. Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду $166,2 млн.
При цьому НБУ минулого місяця продав на валютному ринку $3,19 млрд, а викупив до резервів – $29,6 млн. Таким чином, чистий продаж валюти Національним банком у грудні зріс до $3,16 млрд.
«Збільшення інтервенцій НБУ з продажу валюти минулого місяця пов'язане насамперед із сезонним чинником – активізацією бюджетних видатків наприкінці року. На валютний ринок також впливав високий попит бізнесу та населення на імпорт альтернативних джерел енергії та збільшення імпорту пального для їх роботи в умовах дефіциту електроенергії, спричиненого терористичними атаками росії», – пояснили у Нацбанку.
Крім того, переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют) у грудні обумовила збільшення резервів на $231,6 млн.
Нацбанк зауважує, що упродовж 2022 року міжнародні резерви України зменшилися на 7,9%. При цьому минулого року Україна отримала безпрецедентну світову фінансову підтримку на загальну суму близько $32,1 млрд. Крім того, у 2022 році країна отримала близько $3,1 млрд завдяки розміщенню валютних ОВДП.
«Це разом із міжнародною допомогою дало змогу компенсувати значну частину чистих інтервенцій НБУ з продажу валюти ($25 млрд) та виплат країни за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті ($9,1 млрд)», – зазначає НБУ.
Нагадаємо, Національний банк України за 2022 рік отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 1,07 млрд грн. Найбільше коштів надійшло від позачергового погашення кредиторських вимог Родовід Банк перед НБУ – 945 млн грн.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини