Moody's знизило прогноз щодо банківської системи США

Moody's знизило прогноз щодо банківської системи США

Міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило свій прогноз по всій банківській системі США зі стабільного до негативного, випливає з доповіді агентства, витримки з нього наводить CNBC.

«Ми змінили наш прогноз щодо банківської системи США зі стабільного на негативний, щоб відобразити швидке погіршення операційного середовища після відтоку депозитів із Silicon Valley Bank, Silvergate Bank та Signature Bank, а також банкрутства SVB та SNY», — йдеться у повідомленні.

Згідно з доповіддю, Moody's вважає, що зниження довіри інвесторів, зокрема, відбивається на ризиках управління активами американських банків. Ці ризики посилюються підвищенням відсоткові ставки Федеральної резервної системи.

Агентство зазначає, що ризики зберігаються, незважаючи на обіцянки уряду виплатити компенсації клієнтам збанкрутілих банків.

Moody's очікує, що тиск на грошово-кредитну політику США продовжиться, доки інфляція не повернеться до цільового діапазону ФРС.

За даними агентства, американські банки стикаються з різким надлишком депозитів на тлі фіскального стимулювання, що виник під час пандемії COVID-19, а також низьких ставок. Деякі банки, зазначає агентство, вклали ці депозити у цінні папери з фіксованим доходом, які втратили ціну після підвищення ставки ФРС. Це спричинило значних збитків.

Материнська компанія Silvergate Bank — одного з найбільших банків США, які працюють з криптовалютою — оголосила про згортання операцій та ліквідацію банку 9 березня. Після цього проблеми почалися у Silicon Valley Bank — він оголосив про банкрутство 10 березня. Це 16-й за величиною банк США, орієнтований на стартапи. Його банкрутство стало найбільшим із часів кризи 2008 року.

Нагадаємо, міжнародне рейтингове агентство Moody’s Investors Service знизило довгострокові рейтинги уряду України в іноземній та національній валюті, а також рейтинги пріоритетного незабезпеченого боргу в іноземній валюті до "Ca" з "Caa3" та змінило прогноз з "негативного" на "стабільний".

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу