МВФ очікує від України відновлення декларування для чиновників та депутатів

МВФ очікує від України відновлення декларування для чиновників та депутатів

Міжнародний валютний фонд очікує від української влади виконання низки взятих на себе зобов’язань в рамках нової програми співпраці, зокрема щодо відновлення декларування та посилення боротьби з корупцієб.

Про це не брифінгу заявила речниця МВФ Джулія Козак, повідомляє Укрінформ.

«Влада взяла на себе дуже серйозні зобов’язання та висловила чіткі графіки щодо просування важливих законодавчих змін», – зауважила представниця МВФ.

Вона уточнила, що йдеться, зокрема, про відновлення обов’язку для державних посадовців декларувати свої активи, що, за програмою EFF передбачається до кінця липня.

Крім того, у МВФ очікують внесення до кінця вересня законодавчих змін задля посилення боротьби з відмиванням грошей, а також ухвалення до грудня законодавства щодо посилення інституційної незалежності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Кабінет Міністрів 3 травня вніс до Верховної Ради законопроєкт # 9269 про фінмоніторинг для PEPів (публічних осіб). Це один із структурних маяків Меморандуму України з МВФ.

«Це найбільш проблемний пункт з усіх. Так як «вічні» PEP дуже багато викликали негативу у депутатів, і тому вони проголосували правку про обмеження фінмону лише на 3 роки. А зараз законопроєктом для PEPів («діячі, які виконують публічні функції в міжнародних організаціях», «іноземні публічні діячі» та «національні публічні діячі») знову прибирають обмеження у три роки. Повертають на «вічний», але з ризикорієнтованим підходом», – заявив тоді перший заступник парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

Міжнародний валютний фонд планує провести перший перегляд програми розширеного фінансування EFF для України в другій половині травня.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу