МВФ очікує падіння ВВП України ще на 3%
МВФ прогнозує, що зростання ВВП України в 2023 році все ж збереже негативну тенденцію та становитиме «мінус» 3%, що, тим не менше, значно відрізняється від «мінус» 30,3% за підсумками 2022 року.
Про це йдеться в огляді «Перспективи світової економіки», який представив на пресконференції у Вашингтоні головний економіст МВФ П’єр-Олів’є Горінчас, передає кореспондент Укрінформу.
У документі, зокрема, зазначається, що економічне зростання України становитиме «мінус» 3% в поточному році. Це суттєво відрізняється від результатів попереднього року, однак все ще не досягає позитивної динаміки, яку спрогнозував на цей рік Світовий банк.
У МВФ також розраховують, що інфляція в Україні сповільниться з 26,6% за підсумками 2022-го до 20% у 2023-му. Крім того, очікується скорочення балансу поточного рахунку з 5,7% від ВВП минулого року до «мінус» 4,4% нинішнього.
Показник безробіття в Україні дещо зменшиться з 24,5% до 20,9% порівняно з 2022 роком, однак це все ж вважається дуже високим рівнем, характерним для країни, охопленої війною.
Оцінка економічного зростання в Україні за підсумками 2022 року становить «мінус» 30,3%, хоча ще в січні показник очікувався на рівні «мінус» 35%. Останні дані засвідчують більшу стійкість української економіки в умовах активних бойових дій та руйнування загарбниками критично важливої інфраструктури.
Війна, розв’язана росією, спричинила вкрай негативний вплив у глобальному вимірі. При цьому можлива ескалація може спровокувати нову енергетичну кризу в Європі та загострити продовольчу безпеку в країнах з низьким рівнем доходу, а провал Чорноморської зернової ініціативи може призвести до підвищення цін на продовольство у світі.
Нагадаємо, Світовий банк прогнозує, що ВВП України після падіння на 29,2% минулого року цьогоріч зросте на 0,5%, а наступного – на 3,5%. Ще в січні СБ очікував швидшого зростання української економіки – на 3,3% та на 4,1% відповідно.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини