МВФ погодився надати Україні транш на $881 млн
Рада директорів Міжнародного валютного фонду 11 грудня затвердила другий перегляд програми механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility, EFF) та консультації за Статтею IV 2023 року, заявили в Мінфіні.
Успішне завершення другого перегляду програми передбачає невідкладне виділення Україні третього траншу з боку МВФ обсягом майже $900 млн, повідомили в НБУ.
Однак Україна отримає лише $881,26 млн – еквівалент 663,9 млн спеціальних прав запозичень МВФ за поточним курсом.
Відповідні кошти спрямовуватимуться на фінансування видатків державного бюджету України. "Вони також підтримають міжнародні резерви, що посилить спроможність Національного банку забезпечувати курсову стійкість", – заявили в НБУ.
Виконання програми зберігає доступ України до пакета загальної макроекономічної підтримки від міжнародних партнерів на чотирирічний період дії програми, який становить $122 млрд.
I met with the IMF Managing Director @KGeorgieva.
— Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) December 11, 2023
We discussed the review of the long-term financing program for Ukraine and further cooperation for Ukraine's stability and strengthening. I welcome the important decision to allocate a $900 million tranche.
I thanked IMF for… pic.twitter.com/FPtwlx3RPh
НБУ стверджує, що Україна виконала всі кількісні критерії ефективності на кінець червня та індикативні цілі на кінець вересня. Також більшість структурних маяків на кінець жовтня виконано вчасно, а кілька заходів за іншими структурними маяками – з певною затримкою.
МВФ підкреслив, що подальше наполегливе впровадження структурних реформ, включно з мобілізацією внутрішніх ресурсів, у поєднанні зі своєчасним та передбачуваним міжнародним фінансуванням є необхідними для збереження макрофінансової стійкості. Водночас важливо продовжувати інституційні реформи та підтримувати зусилля для відбудови, сприяючи водночас “зеленомуˮ відновленню на шляху до вступу України до Європейського союзу.
Програма EFF передбачає впровадження низки політик, насамперед в сферах боротьби і запобігання корупції, верховенства права, монетарної та фіскальної політики, фінансового сектору, а також в бюджетній, податковій, митній, енергетичній сферах.
Міжнародний валютний фонд поліпшив прогноз зростання реального ВВП у 2023 році до 4,5%, хоча під час затвердження першого перегляду програми EFF цей показник оцінювався в діапазоні від 1% до 3%.
МВФ очікує, що у 2024 році темпи відновлення сповільняться до 3-4%, ураховуючи продовження повномасштабної війни. Водночас ризики для економічного зростання залишаються значними, що пов'язано з надзвичайно високою невизначеністю, спричиненою війною.
Дискусії за статтею IV зосереджувалися на заходах політики для потужного, сталого та екологічного економічного зростання під час післявоєнної відбудови та підтримки вступу України до ЄС. Основна увага сторін приділялася заходам макроекономічної політики.
Йдеться, зокрема, про поступове повернення до довоєнних засад монетарної та валютної політики, реформу корпоративного управління, відновлення банківського сектору, а також пом’якшення кліматичних змін, що дадуть змогу досягти стійкого економічного зростання й підвищити рівень життя українців.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини