МВФ продовжив програму з Україною та надіслав $700 млн

МВФ продовжив програму з Україною та надіслав $700 млн

Рада директорів Міжнародного валютного фонду 22 листопада затвердила перший перегляд програми stand-by з Україною, а також підтримала запит про її продовження до кінця червня 2022 року. Одночасно було ухвалено рішення про виплату Україні траншу кредиту на $700 млн.

Про це повідомили в МВФ за підсумками засідання Ради.

«Рада виконавчих директорів МВФ завершила перший огляд економічної діяльності України в рамках 18-місячної угоди Stand-By (Stand-By Arrangement; SBA), яка була затверджена 9 червня 2020 року. Завершення огляду дозволить владі залучить еквівалент близько $699 млн (500 млн СПЗ), в результаті чого загальна сума виплат за поточним SBA досягне приблизно $2,8 млрд (2 млрд СПЗ)», – йдеться у заяві Фонду.

Другий транш програми в розмірі біля $700 млн вже 23 листопада буде на рахунках українського уряду, зазначив заступник виконавчого директора від України в МВФ Владислав Рашкован.

Рада також схвалила продовження дії угоди до кінця червня 2022 року та перефазування виплат за програмою.

«Продовження виконання програми Stand-By дасть можливість Україні отримати наступні транші від МВФ загальним обсягом 1,6 млрд СПЗ (більше $2 млрд)», – заявили в НБУ.

Читайте: Чому Україні важко переконати МВФ позичити їй гроші

Крім того, МВФ погодив запит української влади на звільнення від наслідків недотримання критерію щодо гарантованого державою боргу станом на грудень 2020 року. Вже проведені коригувальні дії.

«Підтримувана МВФ економічна програма України спрямована на те, щоб допомогти владі подолати наслідки шоку COVID-19, підтримати економічне відновлення та просунутися вперед у важливих структурних реформах, щоб зменшити ключову вразливість», – йдеться у заяві Фонду.

Відповідно до узгоджених пріоритетів політики, українська влада зобов’язується:

1) повернути фіскальну політику до умов, що відповідають середньостроковій стабільності боргу, одночасно захищаючи соціально вразливих верств населення, посилюючи адміністрування доходів та зменшуючи фіскальні ризики від квазіфіскальних операцій, у т.ч. в енергетиці;

2) зберегти незалежність НБУ та зосередити грошово-кредитну політику на поверненні інфляції до цільового рівня;

3) забезпечити фінансове здоров'я банків, у тому числі шляхом належного управління, з метою відновлення здорового банківського кредитування приватного сектора;

4) боротися з корупцією та просуванням вперед щодо впровадження судової реформи;

5) знизити роль держави та корисливих інтересів в економіці для покращення бізнес-середовища, залучення інвестицій та підвищення потенціалу економіки.

Читайте: МВФ поставив переговори з Україною на паузу

В НБУ наголосили, що в межах поточної програми співпраці України з МВФ за Національним банком закріплене продовження роботи за кількома напрямами, зокрема:

1) посилення незалежності Національного банку України;

2) проведення монетарної політики, спрямованої на досягнення інфляційної цілі 5%;

3) реформування державного банківського сектору та подальше впровадження реформи корпоративного управління;

4) зменшення витрат держави на збанкрутілі банки;

5) зниження рівня непрацюючих кредитів у банківській системі;

6) посилення системи банківського нагляду та регулювання небанківського фінансового сектору тощо.

Нагадаємо JP Morgan прогнозував, що Україна може отримати транш Міжнародного валютного фонду у жовтні-грудні 2021 року в розмірі близько $1,4 млрд.

У жовтні Україна та МВФ досягли угоди на рівні персоналу (Staff-Level Agreement) стосовно першого перегляд програми stand-by.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь