МВФ призначив дату розгляду питання про новий транш для України

МВФ призначив дату розгляду питання про новий транш для України

Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) розгляне питання про другий перегляд програми розширеного фінансування EFF та виділення третього траншу у розмірі SDR664 млн (близько $880 млн за поточним курсом) для України 11 грудня.

У порядку денному засідання ради директорів МВФ у цей день також запити на зміну критеріїв ефективності та відмову від недотримання критерію ефективності України та Консультації з Україною відповідно до статті IV статуту МВФ, передає Інтерфакс-Україна.

Напередодні голова Нацбанку України Андрій Пишний повідомив, що українська сторона підписала оновлений меморандум щодо економічної та фінансової політики за програмою EFF та висловив сподівання на позитивне рішення ради директорів Фонду.

Пишний наголосив, що позитивне рішення ради директорів МВФ означатиме не лише виділення третього траншу в $900 млн, а й підтвердження підтримки міжнародних партнерів України, оскільки загальна рамка програми EFF обсягом $15,6 млрд становить $115 млрд у базовому варіанті та $140 млрд у негативному.

Як повідомлялося, у листопаді Україна та МВФ домовилися на експертному рівні про другий перегляд програми в межах Механізму розширеного фінансування EFF. Це відкриває шлях до отримання траншу в близько $900 млн.

Нагадаємо, наприкінці червня Рада директорів МВФ завершила перший перегляд програми розширеного фінансування для України (Extended Fund Facility – EFF) та схвалила негайне виділення другого траншу 663,9 млн СПЗ (близько $890 млн).

Нову програму співпраці з МВФ було затверджено 31 березня цього року, а перший транш $2,7 млрд Україна отримала на початку квітня. Плановий графік програми передбачає виділення Україні після першого траншу трьох траншів по SDR 664 млн (близько $900 млн) у середині червня та жовтня цього року та наприкінці лютого наступного за результатами першого, другого та третього перегляду, коли оцінюється виконання зобов'язань терміном на кінець квітня, червня та грудня цього року відповідно.

Нагадаємо, Україна в грудні очікує на позитивне рішення ради директорів Міжнародного валютного фонду щодо другого перегляду програми розширеного фінансування EFF та виділення третього траншу у розмірі щонайменше $900 млн.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу