МВФ та Єврокомісія підтримали позицію уряду щодо оподаткування тютюнових стіків
Міжнародний валютний фонд та Єврокомісія підтримали необхідність встановлення різних ставок оподаткування на сигарети та тютюнові стіки для нагрівання в Україні, що передбачено урядовим законопроєктом №11090.
Про це йдеться у звіті Єврокомісії та в позиції Міжнародного валютного фонду, викладеній у листі до Міністерства фінансів.
"Щодо акцизних зборів на тютюнові вироби, то Податковий кодекс в цілому узгоджений із законодавством ЄС. Подальшого узгодження потребують різні категорії тютюнових виробів та ставки акцизного збору, що застосовуються відповідно до норм ЄС", – йдеться у звіті Єврокомісії.
У позиції МВФ зазначено, що запропонований Міністерством фінансів диференційований підхід до оподаткування сигарет та тютюнових стіків для нагрівання відповідає рекомендаціям фонду.
"Для тютюнових виробів для електричного нагрівання ми запропонували ставку, що базується на порівнюваній базі тютюну для цих продуктів, і рекомендували використовувати ставку в межах від 45 до 90 євро за 1000 тютюнових стіків, зазначивши, що потрібно знайти баланс між фінансовими цілями та цілями в галузі охорони здоровʼя. Запропонована вами (Мінфіном – ред.) ставка у розмірі 72 євро за 1000 стіків у 2028 році знаходиться в межах цього діапазону", – йдеться у позиції МВФ у листі до Міністерства фінансів.
Податковий комітет сьогодні рекомендував прийняти у другому читанні та в цілому законопроєкт № 11090 про внесення змін до Податкового кодексу щодо перегляду ставок акцизного податку на тютюнові вироби.
Його мета – встановити поступове зростання розмірів ставок акцизного податку на тютюнові вироби з огляду на мінімальний рівень, визначений Директивою 2011/64/ЄС.
Акциз на цигарки привʼязують до євро, а не гривні. "З нового року цигарки будуть на 40 грн дорожче коштувати. В наступному році закон принесе +20 млрд грн", – заявив депутат Ярослав Железняк.
Основною метою підготовки законопроєкту є:
- поступове до 2028 року підвищення специфічних ставок акцизного податку з сигарет до досягнення мінімального рівня, встановленого Директивою Ради 2011/64/ЄС від 21.06.2011 щодо структури та ставок акцизного збору на тютюнові вироби (кодифікація), з одночасним еквівалентним підвищенням таких ставок на тютюн, промислові замінники тютюну та зменшенням їх розміру для тютюновмісних виробів для електричного нагрівання;
- визначення грошової одиниці виміру ставки акцизного податку на тютюнові вироби у євро задля уникнення впливу інфляції на підвищення ставок акцизного податку;
- уточнення окремих положень адміністрування акцизного податку з тютюнових виробів задля повноцінного застосування норм права.
Заступник голови місії МВФ в Україні Тревор Лессард наголосив на важливості приведення акцизів, зокрема, на алкоголь, тютюн, до показників, встановлених у Європейському Союзі.
Нагадаємо, що в ЄС мінімальна ставка податку на сигарети сягає 90 євро за тисячу штук, в той час як для ТВЕН така ставка є істотно нижчою (від 45 євро за 1000 штук), що пояснюється тим, що така ставка може мотивувати курців до переходу на бездимні альтернативи.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини