Нафта падає нижче $100 через ризики рецесії
Нафта опустилася до найгірших показників за майже три місяці, оскільки побоювання рецесії охопили ринки, переваживши фундаментально обмежену пропозицію.
Про це пише агентство Bloomberg.
Ф’ючерси на нафту West Texas Intermediate впали нижче $100 після падіння більш ніж на 8%, найбільше з 9 березня. Побоювання ризиків поширилися на ринках через посилення занепокоєння щодо того, що уповільнення світової економіки в кінцевому підсумку знизить попит. Ціни на нафту були схильні до різких коливань через непевність трейдерів після російського вторгнення в Україну. Останнє падіння сталося на тлі падіння акцій і різкого зростання курсу долара. Citigroup Inc. заявила, що цього року ціна на нафту може впасти до $65 у разі рецесії.
Минулого місяця ціни на нафту перебували під тиском, оскільки центральні банки агресивно підвищували процентні ставки. Тим не менш, фізичні бочки приносять величезні премії. У вівторок Саудівська Аравія підвищила офіційні ціни продажу в Азії. Її провідна ціна на легку арабську нафту в серпні буде на $9,30 вищою за регіональний контрольний показник, тобто на $2,80.
«Ціни на сиру нафту впали, оскільки занепокоєння щодо ослаблення попиту починають переважувати побоювання щодо обмеженої пропозиції», — сказав ринковий аналітик City Index Фавад Разакзада.
На додаток до побоювань щодо рецесії Шанхай розпочав масове тестування на Covid у дев’яти районах після виявлення випадків за останні два дні, що поставило під сумнів відновлення попиту в одній із найбільших країн світу-споживачів нафти. Додаткове тестування викликає занепокоєння, що можуть бути запроваджені додаткові карантини, оскільки в неділю та понеділок місто повідомило про кілька випадків зараження.
Незважаючи на те, що ф’ючерси перебувають під тиском загрози глобального економічного спаду, часові спреди ключових ринків залишаються стабільними, що вказує на наявність солідного попиту на короткострокові пропозиції. Страйк у Норвегії та збій поставок у Лівії останнім часом посилили цю силу.
Нагадаємо, ціни на нафту можуть сягнути $380 за барель у разі, якщо росія обмежить видобуток у відповідь на санкції.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини