![Найбільший нафтопереробник Туреччини обмежить закупівлі російської нафти](/media/k2/items/cache/fb25d257e4ac5354736066ac4234aa23_XL.jpg)
Найбільший нафтопереробник Туреччини обмежить закупівлі російської нафти
Найбільший нафтопереробник Туреччини – компанія Turkiye Petrol Rafinerileri AS, більше відома як Tupras, – із 27 лютого обмежує закупівлі російської нафти й палива, щоб не потрапити під санкції США.
Про це пише Bloomberg, передає enkorr.
Як зазачається, це останній клієнт, який проявив обережність у відносинах із Росією після санкцій США, введених минулого місяця.
Так, турецька компанія припинить приймати вантажі, що не відповідають обмеженню цін на нафту країн "Великої сімки".
Після 10 січня, коли були накладені американські санкції, Tupras припинила закуповувати бочки вище лімітованого розміру, але поставлятиме їх до 27 лютого.
Рішення дотримуватися обмеження ціни означає, що Tupras зважатиме на побажання західних держав, які давно намагаються перекрити доступ Росії до нафтодоларів. У минулому Кремль заявляв, що не матиме справ з організаціями, які дотримуються обмежень.
За даними Argus Media, ціна на провідну російську нафту Urals коливається близько $60 за барель, що викликає сумніви, чи буде турецька компанія гідним покупцем.
У Туреччині розташовані судноплавні протоки Босфор і Дарданелли, через які щороку йде жвава торгівля на понад $300 млрд. Раніше наголошувалося, що судна повинні мати відповідне страхування.
Розв'язана Росією повномасштабна війна проти України змусила РФ перенаправити свою величезну програму експорту нафти як колишнього найбільшого покупця в Європі, майже припинивши закупівлі. Це посилило залежність Росії від таких країн, як Туреччина, а також від ключових клієнтів в Індії та Китаї. Після 10 січня обидві країни проявили обережність щодо підсанкційних вантажів.
Раніше багато поставок із Росії здійснював флот танкерів, які країна та її посередники накопичили, щоб обійти санкції. Таким кораблям забороняється використовувати західне страхування, якщо вартість барелів перевищує максимальну ціну. Ключовим постачальником була московська страхова компанія "Інгосстрах", яка опинилася після санкціями після 10 січня.
Із 27 лютого всі російські постачання нафти на Tupras припиняться вище граничних цін – $60 за нафту, $100 – за преміальне паливо і $45 – за дисконтне.
Росія стала головним постачальником нафти до Туреччини після свого повномасштабного вторгнення в Україну 2022 року. На Росію припадає 65% імпорту нафти та продуктів.
Як повідомлялося, 10 січня цього року Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США оголосило про запровадження нових санкцій проти "тіньового" флоту танкерів, який дозволяє Росії експортувати нафти в обхід запроваджених країнами "Великої сімки" обмежень.
Нагадаємо, запроваджене країнами "Великої сімки" обмеження цін на російську нафту та нафтопродукти забороняє західним судновласникам, страховикам і посередникам надавати судна, страхові та інші послуги для вантажів, вартість яких перевищує $60 за баррель.
Москва змогла значною мірою уникнути впливу обмеження ціни, зібравши "тіньовий флот" танкерів, які працюють у важкодоступних юрисдикціях, і звернувшись до незахідних постачальників послуг для доставки своєї нафти на нові ринки, такі як Індія.
Станом на квітень 2024 року International Group of P&I Clubs, лондонська головна організація клубів, що забезпечує страхове покриття судновласників, надала послуги лише 16% усіх танкерів, що перевозять російську нафту.
Під міжнародні санкції наразі потрапила лише частина суден "тінового флоту" РФ.
Згодом стало відомо, що шість російських нафтових танкерів, які ще будуються російською верф'ю "Звезда", потрапили під нові санкції США. Це перший випадок, коли США заборонили танкери ще до того, як вони вийшли в море, не кажучи вже про те, щоб перевозити санкційні вантажі.
У жовтні минулого року стало відомо, що Росія збільшила обсяги свого тіньового флоту нафтових танкерів майже на 70% у порівнянні з минулим роком, незважаючи на обмеження проти страховиків і судноплавних компаній, що дозволило Москві обійти західні санкції.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
![Ціни на нафту зросли на тлі новин про можливі тарифи США](/media/k2/items/cache/4babb24d8cff1f5fcdbfa0edb55059b3_S.jpg)
![Банки Індії почали блокувати платежі за російську нафту](/media/k2/items/cache/d1bf3b1482e8f7a181f493b2b8631b56_S.jpg)
![Китай скуповує нафту на європейському ринку на тлі посилення санкцій США проти рф](/media/k2/items/cache/cecac1cb198bfffdcabe21c0a730b831_S.jpg)
![Нові санкції США можуть суттєво порушити постачання нафти з росії](/media/k2/items/cache/1a1a81a24336f01b5a40784f24b650f3_S.jpg)
![Велика Британія підтримала США новими санкціями проти російської нафти](/media/k2/items/cache/2256a851cce31fe53e43b550b0c57f2e_S.jpg)
ТОП-новини