Нацбанк девальвував офіційний курс гривні на 25%

Нацбанк девальвував офіційний курс гривні на 25%

Національний банк України скорегував офіційний курс гривні до долара США на 25% до 36,5686 грн/$ для збалансування валютного ринку та підтримання стійкості економіки в умовах війни.

Про це повідомила пресслужба регулятора.

Новий курс долара діє 21 липня з 9:00, тоді як курси інших валют діють у значеннях, які були визначені ще 20 липня. Оновлені курси інших валют (+25% в середньому) будуть встановлені з 22 липня.

В НБУ вважають, що фіксація курсу з перших годин повномасштабної війни на рівні 29,25 грн/$ допомогла забезпечити стабільну роботу фінансової системи. Проте, враховуючи суттєві зміни економік України та світу, що відбулися за п’ять місяців війни, рівень фіксованого курсу вимагав корегування, зазначили у пресслужбі. Валютні резерви НБУ впали до $22,8 млрд (станом на 1 липня).

За новим курсом 36,57 грн/$ долари зможуть продавати експортери, ФОПи та Мінфін (для фінансування гривневих видатків бюджету). Імпортери купують валюту за офіційним курсом + 1%. НБУ автоматично перерахує і курси гривні до інших валют.

«Новий рівень курсу стане якорем для економіки та додасть їй стійкості в умовах невизначеності. Продовження політики фіксованого курсу дасть змогу Національному банку зберегти контроль за динамікою інфляції, а також підтримувати безперебійну роботу фінансової системи. Це ключова передумова стабільного функціонування економіки, що є життєво необхідним в умовах війни», – наголосив голова НБУ Кирило Шевченко.

На його думку корегування курсу допоможе: підвищити конкурентоспроможність українських виробників, збільшити приплив і відповідно продаж валютної виручки експортерами; зблизити курсові умови для різних груп бізнесу та населення; мінімізувати спекулятивну складову поведінки учасників ринку та стабілізувати очікування; підтримати стійкість економіки в умовах війни.

val2022

Корекція офіційного курсу гривні матиме обмежений вплив на прискорення темпів зростання цін. Натомість фіксація офіційного курсу на новому стійкішому рівні дасть змогу НБУ зберегти контроль над ціновою динамікою в Україні, зазначили у пресслужбі регулятора.

У Нацбанку підкреслили, що умови встановлення курсу продажу та купівлі валюти в готівковому й безготівковому сегментах ринку залишаються незмінними: продаж та купівля валюти банками під заявки клієнтів у безготівковому сегменті валютного ринку й надалі здійснюватиметься за курсом, який не може більш як на 1% відхилятися від офіційного; курс продажу валюти в готівковому сегменті валютного ринку як і раніше визначатиметься попитом та пропозицією на ньому.

Національний банк також дозволив банкам продавати безготівкову валюту громадянам із подальшим розміщенням її на депозит на строк від трьох календарних місяців у межах щомісячного ліміту 50 тис. грн (в еквіваленті) без права дострокового розірвання; запровадив окремі заходи для мінімізації витрачання міжнародних резервів на непріоритетні у воєнний час напрямки; змінив алгоритм розрахунку лімітів відкритої валютної банками для зменшення потенційного попиту на іноземну валюту.

Нагадаємо, Рада Національного банку затвердила консолідовану фінансову звітність НБУ за 2021 рік.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь