Нацбанк оцінить стійкість банківської системи в умовах війни
Національний банк розпочинає оцінку стійкості банків та банківської системи для визначення реального стану банківського сектору.
У 2023 році оцінку проходитимуть 20 банків.
Це фінустанови, що є лідерами за сукупністю показників обсягу зважених на ризик-активів, депозитів та кредитів фізичних осіб. Загальний розмір чистих активів цих банків становить понад 90% активів банківської системи.
В умовах воєнного часу ця оцінка у 2023 році матиме низку особливостей, а сама оцінка стійкості здійснюватиметься станом на 1 квітня поточного року в три етапи:
1) перший – включатиме оцінку якості активів та прийнятності забезпечення за кредитними операціями, а також перевірку оцінки вартості майна, отриманого банком у заставу, та розрахунок нормативів достатності капіталу;
2) другий етап передбачає екстраполяцію результатів оцінки якості активів та прийнятності забезпечення на кредитні операції банку, що не потрапили у вибірку на першому етапі;
3) третій – оцінку показників діяльності банку за базовим сценарієм та визначення необхідних рівнів нормативів достатності капіталу.
Технічне завдання та модель оцінки прогнозних показників діяльності банку будуть окремо оприлюднені на сайті НБУ.
Банки, які проходитимуть оцінку у 2023 році:
АТ КБ «ПриватБанк»
АТ «Ощадбанк»
АТ «Райффайзен Банк»
АТ «Сенс Банк»
АТ «Універсал Банк»
АТ «ПУМБ»
АТ «Укрексімбанк»
АБ «Укргазбанк»
АТ «ОТП Банк»
АТ «Укрсиббанк»
АТ «Креді Агріколь Банк»
АТ «Кредобанк»
АТ «А-Банк»
АТ «ТАСкомбанк»
АТ «ПроКредит Банк»
АБ «Південний»
АТ «Банк Кредит Дніпро»
ПАТ «Банк Восток»
ПАТ «МТБ Банк»
АТ «Правекс Банк».
Результати оцінки стійкості банків і банківської системи України, здійсненої у 2023 році, буде оприлюднено до 31 березня 2024 року.
Правила цьогорічної оцінки стійкості затверджені постановою НБУ №56, яка набирає чинності з 27 квітня.
Проведення оцінки поточної ситуації в банківській системі та отримання інформації для визначення пріоритетів банківського нагляду передбачені Меморандумом з Міжнародним валютним фондом про економічну та фінансову політику від 24 березня.
З 2018 року Національний банк розпочав проведення оцінки стійкості банків, яка передбачає, зокрема, проведення стрес-тестування для окремо визначеного Національним банком переліку банків. Під час стрес-тестування визначаються оціночні показники фінансової звітності банку (балансу та звіту про прибутки і збитки) та необхідний рівень капіталу на три роки після звітної дати.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини