Нацбанк приєднався до Мережі сталого банкінгу
Національний банк приєднався до Мережі сталого банкінгу (Sustainable banking Network, SBN), яка є об’єднанням фінансових регуляторів і банківських асоціацій країн, що розвиваються.
Нацбанк долучився до SBN для розширення стійких інвестицій в Україні.
Офіційне приєднання відбулося під час робочого візиту голови НБУ Кирила Шевченка до Вашингтона 9-13 листопада 2020 року на зустрічі з керівництвом Міжнародної фінансової корпорації (IFC), під егідою якої створена SBN.
Це означає, що НБУ бере на себе обов’язок працювати над створенням стійкої фінансової системи для сталого розвитку економіки, розширенням «зелених» інвестицій у економіку, підтримувати фінансові продукти, які мають позитивний вплив на клімат, а також обмінюватися досвідом із країнами-членами SBN.
«Розуміючи виклики, які створює зміна клімату для сталого розвитку держави, ми рішуче налаштовані на впровадження ініціатив у сфері «зелених» фінансів. Приєднання до Мережі сталого банкінгу, метою діяльності якої є поліпшення екологічного, соціального та корпоративного управління в банківській сфері, має вагоме значення для нас у контексті сталого розвитку фінансового сектору України», – наголосив Кирило Шевченко.
Сьогодні Національний банк перебуває на початку цього шляху. Тому для регулятора важливо розширити мережу міжнародних партнерів, чия підтримка дозволить опанувати найкращі світові практики та сформувати ефективну систему управління екологічними та соціальними ризиками у фінансовій сфері.
«Ми з нетерпінням чекаємо на співпрацю з Національним банком України в питаннях розроблення стійкої фінансової системи в Україні. Наше партнерство сприятиме ширшому використанню стійких фінансових продуктів та надійних екологічних, соціальних та корпоративних практик управління в банківському секторі», – зазначив регіональний менеджер IFC в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар.
Мережа сталого банкінгу була створена в 2012 році. Сьогодні вона об’єднує фінансові регулятори і банківські асоціації з 41 країн світу. Члени SBN зобов’язалися працювати над створення стійкої та екологічно орієнтованої фінансової системи. Зокрема, над підвищенням частки кредитів для проєктів та бізнесу, які мають позитивний вплив на клімат.
Співпраця в межах SBN допоможе Національному банку досягти однієї зі своїх цілей до 2025 року – підвищити якість управління ризиками у фінансовому секторі, а саме запровадити систему оцінки соціальних та екологічних ризиків позичальників.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини