Нацбанк реорганізував департамент небанків
Національний банк оновив свою організаційну структуру з метою розширення та поглиблення нагляду за небанківськими надавачами фінансових послуг.
НБУ реорганізував департамент нагляду за ринком небанківських фінансових послуг у департамент нагляду за небанківськими надавачами фінансових послуг. Мотивація – задля підвищення своєї інституційної спроможності.
Департамент нагляду за небанківськими надавачами фінансових послуг входить до вертикалі підпорядкування "Пруденційний нагляд", загальне керівництво якою здійснює заступник голови Національного банку Дмитро Олійник.
Директором департменту з 6 травня 2024 року був Михайло Федоренко.
Усі працівники департаменту нагляду за ринком небанківських фінансових послуг продовжують виконувати свої повноваження та посадові обов’язки до моменту переведення в новостворений департамент або звільнення через реорганізацію департаменту.
НБУ зараз розпочав конкурсний відбір кандидатів на вакантні посади директора новоствореного департаменту та начальників управлінь, що входять до його складу. Внутрішні кандидати також можуть подаватися на конкурсний відбір на зазначені посади.
Новостворений департамент не лише продовжить виконувати всі функції попереднього департаменту, але й виконуватиме низку нових функцій.
Зокрема, здійснюватиме безвиїзний нагляд за:
- надавачами фінансових та супровідних послуг (крім колекторських компаній, бюро кредитних історій, юридичних осіб, яким видано ліцензію на здійснення операцій з готівкою, надавачів послуг, що є допоміжними до платіжних послуг) та їх відокремленими підрозділами;
- небанківськими фінансовими групами (крім небанківських фінансових груп, відповідальними особами яких визначено небанківських надавачів платіжних послуг), учасниками таких небанківських фінансових груп, а також особами, які у встановленому законом "Про фінансові послуги та фінансові компанії", спеціальними законами порядку надають послуги з аутсорсингу надавачам небанківських фінансових послуг.
Впровадження нової структури покликане посилити диференціацію другої лінії внутрішніх контролів в межах департаменту, сформувати центри компетенцій, які будуть незалежно ідентифікувати специфічні ризики конкретних ринків, підсилювати роботу наглядових команд, сприяти переходу до ризик-орієнтованого підходу завдяки поглибленню експертизи.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини