Нацбанк випустив пам’ятну монету, присвячену донорству крові

Нацбанк випустив пам’ятну монету, присвячену донорству крові

У Всесвітній день донора крові Національний банк України презентував нові пам’ятні монети "Крапля життя".

Нові пам’ятні монети присвячені насамперед донорам крові, чий неоціненний внесок рятує життя і підтримує здоров’я нації.

"Ми презентуємо сьогодні монети, випущені на честь донорства крові. Це символ єднання навколо ідеалів гуманності та доброчинності, а також вияв нашої вдячності кожному, хто готовий допомогти, поділитися частинкою себе, аби врятувати та підтримати інших. Нові монети викарбувані з металу, але справжня їх цінність – у людській доброті, без якої неможливе донорство. Сподіваємося, що все більше українців об’єднуватимуться навколо цієї благородної справи, бо, лише об’єднавши зусилля, можна врятувати тисячі життів та перемогти", – сказав заступник Голови Національного банку Олексій Шабан.

Презентація монет відбулася в межах корпоративної донорської акції, під час якої працівники Національного банку долучилися до збору запасів крові для лікарень та госпіталів.

На аверсі пам’ятних монет "Крапля життя" в центрі зображено об’ємну краплю крові, яку оточують схематичні фігури людей, з’єднаних рукостисканнями. Цей образ є свідченням благородної спільної мети – рятувати життя. Від кожної фігури до центру кола рухаються стилізовані краплі крові, які символізують особистий внесок у донорство кожного небайдужого.

Вгорі по центру розміщено малий Державний Герб України; написи: “УКРАЇНАˮ, номінал, графічний символ гривні ₴ та рік карбування. На реверсі на дзеркальному тлі праворуч розташований напис “ЖИТТЯˮ, який стилізовано під систему для переливання крові з голкою. Цей елемент символізує процес забезпечення кров’ю судин, що зображені внизу ліворуч. Стилізована крапля та напис “ЖИТТЯ” гармонійно поєднуються в назву монети – “Крапля життя”.

Фактура матового тла, на якому розміщені всі ці елементи, символізує велику потребу в донорстві під час війни. Дизайн монет створила київська художниця Марина Куц.

Пам’ятні монети "Крапля життя” введені в обіг 14 червня 2024 року. Монета з нейзильберу має номінал 5 гривень, зі срібла – 10 гривень. Тираж – до 75 тис. та 5 тис. штук відповідно. В інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку реалізація пам’ятних монет з нейзильберу розпочнеться з 17 червня 2024 року (інформація про реалізацію пам’ятних монет зі срібла буде опублікована на вебсайті інтернет-магазину). Реалізація пам’ятних монет "Крапля життя” банками-дистриб’юторами (перелік яких зазначено на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку) здійснюватиметься поступово після отримання пам’ятних монет в НБУ. Детальнішу інформацію про початок реалізації та точки продажу можна дізнатися на їхніх офіційних сайтах.

Нагадаємо, Національний банк України презентував нову обігову пам’ятну монету "Державна спеціальна служба транспорту".

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу