Нацбанк склав план виконання рекомендацій Рахункової палати
Національний банк розробив план заходів по усуненню недоліків, які були виявлені перевіркою Рахункової палати.
«Національний банк України 27 листопада 2019 року надіслав Рахунковій палаті План заходів щодо виконання рекомендацій, наданих нею за результатами перевірки стану виконання кошторису адміністративних витрат НБУ та зобов’язань із перерахування коштів до Державного бюджету за 2018 рік», - йдеться в повідомленні НБУ.
Надання плану відбулося у визначений законом термін - упродовж місяця з дня отримання звіту Рахункової палати про результати перевірки Національного банку за 2018 рік. План заходів також було надіслано комітету Верховної Ради з питань бюджету.
Документ передбачає виконання чотирьох заходів упродовж першого півріччя 2020 року, а саме:
1. Рекомендація Рахункової палати: вжити дієвих заходів щодо усунення недоліків і порушень, виявлених під час перевірки витрат на утримання персоналу, та недопущення їх надалі.
Захід: До кінця I кварталу 2020 року Національний банк посилить процедури контролю за встановленням працівникам центрального апарату НБУ надбавок та доплат.
2. Рекомендація Рахункової палати: дотримуватися вимог Положення про відрядження у Національному банку, під час відшкодування витрат на службові відрядження.
Захід: До кінця I кварталу 2020 року Національний банк перегляне текст Положення про відрядження у НБУ, щоб виявити можливі розбіжності з практичним його застосуванням під час розрахунків за придбані Нацбанком послуги щодо організації відряджень своїх працівників в межах України і за кордон. За результатами цього аналізу Національний банк (за потреби) внесе до цього Положення аргументовані зміни.
3. Рекомендація Рахункової палати: врегулювати питання уточнення визначення резервів, що відповідно до закону «Про НБУ» є резервами під знецінення активів та входять до складу кошторису адміністративних витрат Національного банку.
Захід: До кінця I кварталу 2020 року Національний банк внесе зміни до внутрішніх розпорядчих актів щодо переліку видів резервів, які включаються до кошторису адміністративних витрат Національного банку України. Крім того, регулятор планує надати пропозиції щодо унесення змін до закону про НБУ з метою виключення в перспективі резервів під знецінення активів зі складу кошторису адміністративних витрат Національного банку.
4. Рекомендація Рахункової палати: Посилити взаємодію з Радою Національного банку України з метою ухвалення рішень щодо планування та виконання кошторису адміністративних витрат Національного банку.
Захід: До кінця II кварталу 2020 року Нацбанк розробить та затвердить розпорядчий акт, який регламентуватиме процедуру підготовки інформації для Ради НБУ в межах процесу управління адміністративними витратами Національного банку.
Крім подання плану заходів, Нацбанк також надав Рахунковій палаті коментарі та зауваження до рішення Рахункової палати від 08.10.2019 №28-2 та звіту про результати перевірки стану виконання кошторису адміністративних витрат Національного банку та зобов’язань із перерахування коштів до держбюджету за 2018 рік.
Нагадаємо, нещодавно Рахункова палата пояснила причини зростання прибутку НБУ в 2019 році не завдяки результатам діяльності торік, а внаслідок ретроспективного застосування змін в обліковій політиці.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook.
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини