Нацбанк заробив для бюджету 30 млрд грн прибутку

Нацбанк заробив для бюджету 30 млрд грн прибутку

Зміцнення курсу гривні до іноземних валют на 13% спричинило негативний вплив на загальний фінансовий результат Національного банку за 9 місяців 2019 року, який становить 12,3 млрд грн збитку.

Фінансовий результат включає нереалізовані витрати від переоцінки фінансових інструментів у іноземній валюті та монетарному золоті в сумі 42,4 млрд грн, що буде компенсований відповідним резервом переоцінки, який становить 80,4 млрд грн.

Про це повідомляється у проміжній консолідованій фінансової звітності НБУ за 9 місяців 2019 року.

«Станом на кінець вересня 2019 року прибуток до розподілу становить близько 30 млрд грн. Водночас законом про державний бюджет на 2020 рік передбачено перерахування Нацбанком коштів до держбюджету у сумі 40,7 млрд грн», - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що у поточному році Національний банк перерахував до державного бюджету 64,9 млрд грн, що на 17,3 млрд грн перевищує зобов’язання.

За січень-вересень валюта балансу НБУ зменшилася на 8,5% - до 959,7 млрд грн. Головним чином, це зменшення пов’язане з погашенням зобов’язань за кредитами, отриманими від МВФ. Враховуючи те, що валютні статті складають більше 60% усіх активів НБУ, на зменшення валюти балансу суттєво вплинуло зниження курсу іноземних валют до гривні.

Валютні резерви збільшилися на $0,6 млрд - до $21,4 млрд, але через зміцнення національної валюти гривневий еквівалент статей звіту про фінансовий стан, які беруться до розрахунку міжнародних валютних резервів, зменшився на 60,6 млрд грн.

У частині зобов’язань Нацбанку за 9 місяців зросли залишки коштів банків (на 38%), державних та інших установ (на 88%). Натомість сума депозитних сертифікатів скоротилася на 3%.

Підписуйтесь на новини FinClub у TelegramViberTwitterFacebook.

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу