НАЗК внесло до переліку спонсорів війни експортера діамантів
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло до переліку міжнародних спонсорів війни одну з найбільших у світі компаній з виробництва та експорту діамантів Shree Ramkrishna Exports (SRK).
Як повідомляє пресслужба НАЗК, ця індійська компанія продовжує закуповувати алмази в росії попри санкції – у 2023 році компанія втричі збільшила закупівлю алмазів в рф, порівняно з 2021 роком.
SRK має річний дохід у розмірі понад $1,3 млрд. Компанія, після придбання необроблених алмазів, виконує ограновування, полірування, класифікацію та експортує їх.
"Попри міжнародні санкції, які були введені у квітні 2022 року проти найбільшого видобувача алмазів у світі, російської "Алроси", SRK продовжила скуповувати алмази в рф, укладаючи "таємні угоди" з купівлі дорогоцінних каменів на сотні мільйонів доларів", – зазначається у повідомленні.
Водночас на своєму сайті компанія SRK повідомляє, що "необроблені алмази походять лише з країн, що беруть участь у Кімберлійському процесі, і не мають конфліктного походження. Ми перевіряємо всю нашу сировину, щоб забезпечити дотримання етичних міркувань".
Проте у2021 рік Shree Ramkrishna Exports закупила у рф алмазів на понад $59 млн, а вже у 2022 році, після запровадження санкцій проти росії, – на понад $198 млн. У 2023 році тільки за перше півріччя вона закупила російських алмазів на суму понад $132 млн, що втричі більше, ніж за такий же період у 2021 році.
Загалом у 2022 році росія експортувала алмазів на $3,8 млрд.
"Таким чином, в той час як інші західні компанії обходять російський ринок стороною, Shree Ramkrishna Exports активно скуповує російські алмази на вигідних умовах, тим самим активно спонсорує агресію проти України", – наголошується у повідомленні.
У НАЗК нагадали, що Індія є одним з основних покупців алмазів, насамперед дрібної алмазної сировини з росії, і найбільшим у світі центром виробництва діамантів: у цій країні виготовляють 95% діамантів світу. Приблизно три чверті алмазів надходять з росії, але до них не додають жодних офіційних документів, які могли б підтвердити їхнє походження.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини