НАЗК визнало власника AliExpress міжнародним спонсором війни
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло китайську групу компаній Alibaba Group Holding Limited до переліку міжнародних спонсорів війни через те, що вона продовжує працювати в рф, зокрема надає свої платформи для продажу товарів з вивезеної з окупованих територій України міді.
У 2023 році компанія оголосила план реструктуризації, що передбачає розподіл Alibaba Group на 6 груп: Cloud Intelligence Group, Taobao Tmall Business Group (Taobao, Tmall, Taobao Deals, Taocaica\i, 1688.com), Local Services Group (Amap, Ele.me), Global Digital Business Group (Lazada, AliExpress, Trendyol, Daraz, Alibaba.com), Cainiao Smart Logistics, Digital Media and Entertainment Group (Youku, Alibaba Pictures).
На території росії найбільшого поширення набула платформа онлайн-комерції AliExpress, якою керує дочірня російська компанія з групи Alibaba ТОВ «Алибаба.КОМ (РУ)». Власником ТОВ «Алибаба.КОМ (РУ)» є зареєстрована у Сінгапурі компанія Aliexpress Russia Holding Private Ltd. Станом на 2023 рік компанія продовжує ведення справ у росії, надаючи міжнародний майданчик для продажів закордонних товарів. Прибуток ТОВ «Алибаба.КОМ (РУ)» за 2022 рік склав 16,3 млрд рублів (близько $160 млн).
У квітні 2023-го агенція Reuters повідомила, що китайська компанія Quzhou Nova закупала щонайменше 3220 тонн мідного сплаву на загальну суму $7,4 млн у Дебальцевського заводу металургійного машинобудування (контролюється росіяними) в період з 8 жовтня 2022 року по 24 березня 2023 року. За даними митниці, відвантаження мідного сплаву з заводу здійснювалися через порт Новоросійськ. З вивезеної з окупованих територій міді компанія виробляє товари, які продає на платформах Alibaba.
Alibaba вдається й до цензурування українського контенту на своїх платформах, пов’язаного з російською війною. У березні 2022 року Alibaba заблокувала профіль українського стрімера, який мав на AliExpress понад 268 тисяч підписників, за допис про війну. Водночас, проросійські дописи на платформі не видаляються.
Наведені факти можуть свідчити про те, що компанія підтримує російську агресію не тільки фінансово, сплачуючи податки, але й ідеологічно.
В переліку НАЗК вже 8 компаній з КНР, зокрема:
1) Zhejiang Geely Holding Group Co., Ltd, широко відома як Geely, є китайською багатонаціональною автомобільною компанією зі штаб-квартирою в Ханчжоу.
2) Kerui Group є найбільшою промисловою групою у Китаї, що займається дослідженнями, розробкою та виробництвом нафтового та газового обладнання.
3) Hikvision є китайським державним виробником і постачальником обладнання для відеоспостереження для цивільних і військових цілей, надає широкий спектр продуктів фізичної безпеки, включаючи відеозахист, контроль доступу та системи сигналізації.
4) Xiaomi Corporation – китайська корпорація, заснована Лей Цзюнем в 2010 році. У 2021 році стала лідером за обсягом виробництва смартфонів, також виробляє побутову техніку, планшети, смарт-годинники, ПЗ, електросамокати, електровелосипеди та багато іншого.
5) China State Construction Engineering Corporation (CSCEC) – найбільший китайський будівельний підрядник, що реалізує масштабні інвестиційні проєкти в росії. Його дочірня компанія ТОВ «Китайстрой» є одним із підрядників «Москва Сіті» та ряду інших EPC-контрактів у росії.
6) Comnav Technology Ltd. постачала в рф навігаційне та радіолокаційне обладнання.
7) Після повномасштабного російського військового вторгнення в Україну багато міжнародних компаній вирішили залишити російський ринок, натомість Great Wall Motor заявляє, що не має найближчих планів виходу з росії та розглядає довгострокову перспективу своїх інвестицій у цей ринок в розмірі понад 3 мільярди юанів ($472 млн).
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини