НБУ індивідуально попрацює зі збитковими банками
Регулятор тримає на контролі операційно збиткові банки.
«Питання збитковості окремих банків є наслідком недостатньої ефективності тієї бізнес-моделі, в рамках якої вони функціонують. А це означає, що тут потрібні не системні рішення, а індивідуальні», – заявив голова НБУ Андрій Пишний.
НБУ вже готовий до цієї роботи.
«В кожному такому випадку Національний банк, безумовно, буде мати відповідний діалог з менеджментом банків, з наглядовими радами, де будуть розглядатися і критично аналізуватися бізнес-моделі і плани заходів, які, на нашу думку, мають бути підготовлені менеджментом і наглядовими радами банків, які зазнають критично суттєвого впливу на фінансові показники своєї діяльності і не можуть собі дати ради», – сказав очільник НБУ.
В кінці листопада перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова зазначила, що «низка невеликих фінустанов поступово втрачають накопичений запас ліквідності через операційну збитковість».
«Переважно це банки, які не мали життєздатної бізнес моделі напередодні війни. За ними ми будемо прискіпливо наглядати, – пообіцяла вона. – Разом з тим, бізнес-моделі більшості банків виявилися стійкими та ефективними навіть в умовах війни: вони генерують операційні доходи, скорочують витрати і забезпечують формування резервів із мінімальним впливом на капітал».
Експерт Центру соціально-економічних досліджень «CASE Україна» Євген Дубогриз оприлюднив перелік 11 операційно збиткових у вересні банків: Український банк реконструкції та розвитку, Перший інвестиційний банк, Банк Альянс, Індустріалбанк, БТА Банк, РВС Банк, Укрексімбанк, Альпарі Банк, Правекс Банк, банк «Український капітал», Альфа-Банк (зараз це Сенс Банк).
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини