НБУ назвав найбільших отримувачів переказів в Україні
У січні–вересні 2020 року в Україну через системи переказу коштів відправлено $1,943 млн або понад 20% від усіх надходжень.
За попередніми оцінками НБУ, це на 16% більше, ніж за дев’ять місяців 2019 року.
Найбільші суми переказів отримали мешканці Києва, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Чернівецької, Харківської, Одеської та Дніпропетровської областей. До України найбільше коштів надійшло зі США, Італії, Ізраїлю, РФ і Німеччини.
Зауважимо, що цей обсяг надходжень грошових переказів в Україну не враховує перекази, здійснені на банківські рахунки, через карткові платіжні системи або через поштові відділення, а також неформальними каналами.
Нагадаємо, з початку 2020 року обсяг приватних грошових переказів офіційними та неформальними каналами в Україну з-за кордону склав $8,48 млрд проти аналогічного періоду торік ($8,7 млрд).
Середня сума одного переказу в Україну теж зросла – з $364 до $390 або на 7%.
За січень-вересень з України за кордон перевели $575 млн, що в 15 разів менше, ніж сума відправлених до країни коштів ($8,48 млрд)
Із використанням систем переказу коштів – $387 млн або 60% від усіх приватних переказів з України. У порівнянні з аналогічним періодом торік сума зросла на 41%.
Сума одного переказу з України зросла на 33% - до $510 з $383 за 9 місяців торік.
З України більше відправлено до РФ, Грузії, Азербайджану, Туреччини, Польщі.
Збільшився й обсяг переказів через системи переказу коштів у межах України - 178,5 млрд грн або 6 $750 млн у еквіваленті, що майже на третину більше (на 27%), ніж торік.
Майже 80% переказів у межах України забезпечувала трійка лідерів внутрішньодержавних систем:
- NovaPay (платіжна організація ТОВ «Пост Фінанс») – 46% переказів;
- Поштовий переказ (платіжна організація ПАТ «Укрпошта») – 20% переказів;
- Фінансовий світ (платіжна організація ТОВ «Українська платіжна система») – 12% переказів.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини