НБУ отримав документи на купівлю Сенс Банку

НБУ отримав документи на купівлю Сенс Банку

До Національного банку України надійшов неповний пакет документів на набуття істотної участі у "Сенс Банку" від потенційного покупця.

Про це прес-служба НБУ повідомила у відповідь на запит Економічної правди.

Поки що це єдина спроба погодити у регулятора зміну структури власників "Сенс Банку" (до 1 грудня 2022 року — "Альфа-Банку") від початку великої війни, не рахуючи операцію зі збільшення частки у банку Андрієм Косоговим весною 2022 року.

"25.05.2023 до НБУ надійшли окремі документи щодо намірів потенційного інвестора набути істотну участь в АТ "СЕНС БАНК". Разом з цим, подані документи містять істотні невідповідності вимогам законодавства України та Положення про ліцензування банків, затвердженого постановою Правління НБУ від 22 грудня 2018 року №149", — зазначили у регуляторі.

Там наголосили, що не ухвалювали ніяких рішень щодо дозволу на проведення операції з купівлі частки у банку.

За даними ЕП, документи подала кіпрська компанія Karswell Ltd. Компанія висловила намір придбати 75,6% акцій "Сенс Банку".

Karswell Ltd є номінальним власником 43,75% акцій польського банку Plus Bank SA, якого пов’язують з польським мільярдером Зигмунтом Соложом.

У березні цього року український Forbes писав, що Солож виявив інтерес до купівлі "Сенс Банку". Однак тоді документів на купівлю частки у банку регулятор не отримував.

Ба більше, в НБУ випустили доволі категоричну заяву, у якій вказували на неможливості проведення продажу акцій "Сенс Банку" до зняття санкцій з його формальних власників Михайла Фрідмана, Пьотра Авена та Андрія Косогова. Тож вже тоді угода з продажу банку виглядала малоймовірною.

Наразі у регуляторі так само не бачать перспектив щодо того, що продаж "Сенс Банку" буде погодженим. По-перше, пакет документів, який там отримали від потенційного інвестора, є неповним.

По-друге, санкції проти Фрідмана та Авена досі ніхто не зняв.

"Окремо варто зауважити, що в умовах запроваджених до окремих власників істотної участі в АТ "СЕНС БАНК" санкцій (у вигляді, зокрема, блокування активів) відчуження (продаж) акцій АТ "СЕНС БАНК" та/або акцій/частки в статутному капіталі юридичної особи, яка володіє акціями АТ "СЕНС БАНК", суперечитиме запровадженим обмеженням, а будь-які спроби такого відчуження (продажу) (у будь-який спосіб) будуть містити ознаки дій, спрямованих на обхід встановленого санкційного режиму", — наголосили у Нацбанку.

Не під запис високопосадовці НБУ у коментарі ЕП зазначають, що отримання частини документів на продаж частки "Сенс Банку" ніяк не змінить ситуації з його майбутньою націоналізацією. Відповідний закон, який має забезпечити перехід банку у власність держави, Рада ухвалила 29 травня.

Нагадаємо, 5 червня голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав і відправив на підпис Президенту законопроєкт № 9107-1, який був ухвалений в цілому як закон 29 травня і дозволяє націоналізовувати системні банки з підсанкційними власниками, зокрема Сенс Банк.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу