НБУ посилює вимоги до обов’язкових резервів банків

НБУ посилює вимоги до обов’язкових резервів банків

Національний банк підвищує на 2 в.п. нормативи обов’язкових резервів для банків за поточними рахунками в гривні та в іноземній валюті.

НБУ змінює вимоги до обов’язкових резервів банків для посилення монетарної трансмісії з 10 лютого.

Як і анонсувалося раніше, зокрема:

• норматив формування банками обов'язкових резервів у гривні за коштами на вимогу зросте з 0% до 2%, але за строковими коштами – залишиться на рівні 0%;

• норматив формування банками обов'язкових резервів в іноземній валюті – збільшиться з 10% до 12%.

Із врахуванням чинного порядку формування обов’язкових резервів фактичне підвищення їх обсягу відбудеться з періоду резервування, який розпочнеться 11 березня 2022 року.

За оцінками НБУ, загальний обсяг обов’язкових резервів, який банки повинні будуть формувати, збільшиться орієнтовно на 24 млрд грн.

Підвищення вимог до обов'язкового резервування насамперед спрямоване на посилення процентного каналу монетарної трансмісії шляхом управління структурним профіцитом ліквідності в банківській системі й загалом на послаблення інфляційного тиску.

Це також сприятиме зростанню обсягів строкових залучень банків за одночасного збереження ролі обов’язкового резервування у стимулюванні дедоларизації економіки України.

НБУ вважає, що з огляду на значні обсяги надлишкової ліквідності в банківській системі цей крок не знизить кредитної спроможності банків та не загрожуватиме стабільності фінансової системи.

Зміни затверджені рішенням Нацбанку №44-рш і набирають чинності з 10 лютого 2022 року.

20 січня НБУ підвищив ставку до 10% через високий інфляційний тиск.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь