НБУ змінив позапланові виїзні перевірки валютних обмінників

НБУ змінив позапланові виїзні перевірки валютних обмінників

Національний банк України уточнив особливості регулювання та нагляду за здійсненням діяльності з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі у період дії воєнного стану.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Зазначається, що у змінах, зокрема, передбачено: обов’язок представників установи надати на запит інспекційної групи протягом конкретного періоду часу копії фрагментів даних відеоархіву або письмові аргументовані пояснення щодо обставин, які унеможливлюють надання таких копій.

Також передбачається обов’язок представників інспекційної групи встановити підстави та порядок складання акта про відмову структурних підрозділів установи в проведенні позапланової перевірки замість акта про недопущення.

У випадку оповіщення сигналу “Повітряна тривога!” представники інспекційної групи та структурних підрозділів установи мають тимчасово зупинити здійснення позапланової перевірки та скласти відповідний акт. Поновлення тимчасово зупиненої позапланової перевірки має бути того самого дня не пізніше 30 хвилин після сигналу “Відбій повітряної тривоги!” з урахуванням установленого установою розкладу роботи структурного підрозділу установи.

Зазначені зміни затверджено постановою Правління Національного банку України від 18 червня 2024 року № 68 “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 29 липня 2022 року № 165”, яка набирає чинності з 21 червня 2024 року.

Нагадаємо, Національний банк України застосував до восьми фінансових компаній заходи впливу у вигляді накладення штрафу та до двох фінансових компаній і одного ломбарду заходи впливу у вигляді письмового застереження – за несвоєчасне подання регулятору звітності за І квартал 2024 року.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу