НБУ виграв суд у справі банку «Київська Русь»

НБУ виграв суд у справі банку «Київська Русь»

Шостий апеляційний адміністративний суд підтвердив неможливість повернення на ринок неплатоспроможного ПАТ «Банк «Київська Русь».

За даними Національного банку, суд постановою від 13 липня 2021 року відмовив у задоволенні апеляційної скарги мажоритарного акціонера банку «Київська Русь» та залишив у силі ухвалу Окружного адмінсуду Києва від 31 березня 2021 року, якою було закрито провадження у справі про зобов’язання НБУ відновити діяльність збанкрутілого банку.

23 травня 2020 року набув чинності закон №590-ІХ, який прозвали «антиколомойським». Згідно цьому закону суд не може прийняти рішення щодо зупинення або припинення розпочатої процедури виведення неплатоспроможного банку з ринку або його ліквідації.

Тому Окружний адмінсуд Києва 31 березня 2021 року закрив провадження у справі щодо банку «Київська Русь», законність якої підтвердив також суд апеляційної інстанції.

«Національний банк вітає законне та обґрунтоване рішення суду. Суд вкотре підтвердив, що незалежно від факту скасування в судовому порядку рішень Національного банку щодо виведення банків із ринку, ФГВФО має завершити процедуру ліквідації неплатоспроможного банку відповідно до закону «Про систему гарантуванням вкладів фізичних осіб». Ліквідація неплатоспроможного банку є незворотним процесом, а будь-які спроби з боку акціонерів неплатоспроможних банків її уникнути несуть в собі загрозу порушення прав вкладників та інших кредиторів цих банків», - зазначив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

Позивачем у цій справі є власник, ексголова правління банку «Київська Русь» Віктор Братко, якому належить 29,4% акцій фінустанови.

19 березня 2015 року НБУ визнав банк «Київська Русь» банкрутом, оскільки Братко (бенефіціар і беззмінний голова правління з 1996 року) не зміг докапіталізувати банк після проведення стрес-тесту в 2014 році.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь