НБУ витратив $15 млрд на підтримку гривні з початку року

НБУ витратив $15 млрд на підтримку гривні з початку року

Національний банк України (НБУ) для підтримки стабільності курсу гривні витратив з початку року $15 млрд, ще $3 мільярди продав на ринку Мінфін.

Про це заступник голови Нацбанку Сергій Ніколайчук заявив під час конференції інвестбанку J.P. Morgan у Лондоні, повідомляє пресслужба НБУ.

«Для утримання курсової стабільності НБУ змушений проводити масивні інтервенції з продажу валюти на ринку. Загалом з початку війни чистий продаж валюти Нацбанком вже наближається до $15 млрд, а разом із продажем на ринку валюти Мінфіном – до $18 млрд», – каже Ніколайчук

Він нагадав, що для мінімізації витрачання резервів НБУ адаптує свої валютні обмеження, підвищив на початку червня облікову ставку з 10% – до 25%, а наприкінці липня підвищив курс долара до гривні на 25%.

«Ці заходи разом із надходженням міжнародної допомоги (загалом із початку війни вже більше $19 млрд) дають змогу утримувати обсяг міжнародних резервів на відносно достатньому рівні ($25,4 млрд на кінець серпня)», – зазначається у повідомленні.

Водночас Ніколайчук запевнив, що найближчими місяцями ситуація з платіжним балансом виглядає керованою.

Зокрема, дисбаланси знизилися після коригування обмінного курсу та запровадження нових валютних обмежень і наразі обсяги продажу валюти з боку НБУ суттєво нижчі порівняно з травнем-липнем.

Крім того, зерновий коридор через Чорне море розширює потенціал експорту зерна на 3 млн тонн щомісячно, що загалом у четвертому кварталі може забезпечити додаткові $2 млрд експортних надходжень.

Нацбанк також очікує подальшого надходження коштів від міжнародних партнерів. Зокрема, заплановано отримання 8 млрд євро від ЄС, а також високою є ймовірність отримання другого траншу за програмою швидкого фінансування від МВФ у розмірі $1,4 млрд і позитивного рішення Конгресу США щодо виділення додаткових $4,5 млрд ще цього року.

«Водночас ризики забезпечення надійного фінансування дефіциту платіжного балансу залишаються високими через потенційну ескалацію терористичних атак з боку росії», – додав Ніколайчук.

Він також підкреслив, що безпрецедентна міжнародна допомога Україні була одним із визначальних факторів для збереження безперебійної роботи фінансової системи та фіскального сектору.

Нагадаємо, НБУ планує продаж ОВДП зі свого портфелю.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу